REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Eko-ewolucja boksów akustycznych VANK

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 31 sie 2021 10:39

Boksy akustyczne VANK zostały jeszcze bardziej dostosowane do indywidualnych potrzeb firm. Dzięki dużym kółkom ułatwiającym przemieszczanie, zwinne boksy można łatwo obracać lub przesuwać z dala od wizualnych i akustycznych zakłóceń. To nie wszystko. Od teraz architekci wnętrz i dystrybutorzy wyposażenia biurowego mogą zamawiać boksy wykonane z paneli produkowanych z odpadów – zużytych plastikowych butelek PET.

REKLAMA

VANK jako lider kompetencji akustycznych w Polsce wprowadził technologiczną modyfikację boksów akustycznych WALL_1 i WALL_2.

 

VANK_WALL_1 charakteryzuje diamentowy kształt 3D.  Odważna, załamana forma stymuluje kreatywne myślenie i gwarantuje efekt akustyczny. Projekt tego panelu został narodzony międzynarodową nagrodą w dziedzinie wzornictwa iF Design Award 2016.

Rodzina VANK_WALL_2 wprowadzona została na rynek jako kolejna. Diamentowa struktura pierwowzoru zastąpiona została miękką, pofalowaną formą paneli akustycznych. Impulsem do opracowania nowej estetyki było zjawisko nakładania się dwóch przeciwstawnych fal dźwiękowych, prowadzące do ich wygaszenia.

Obie formy bazowały dotychczas na formowanej piance pokrytej tkaniną tapicerską lub nie. Nowa, postkonsumencka włóknina poliestrowa będzie równie skutecznym materiałem pochłaniającym dźwięki zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz boksu, w przestrzeni open-space. Odpady wytwarzane przez użytkowników końcowych, głównie butelki PET, są przetwarzane w procesie recyklingu i wykorzystane ponownie. W ten sposób VANK nie będzie tworzyć popytu na nowe surowce. Dodatkowo wykorzystanie przetworzonych odpadów zamiast tworzyw pierwotnych generuje ok. 50% mniej emisji szkodliwych dla klimatu. Konstrukcja paneli diamentowych WALL_1 i falowanych WALL_2 pozwala na zredukowanie kilku etapów produkcji do jednej inteligentnej techniki prasowania 3D. Ponieważ pominięto cały etap procesu, czyli granulację, innowacja ta znacząco podnosi efektywność kosztową recyklingu tworzyw sztucznych. Materiał PET powstaje w procesie recyklingu, a także nadaje się do recyklingu.

Akustyczne, lekkie panele o miłym w dotyku wykończeniu filcowym wytwarzane są w dwóch uniwersalnych kolorach: jasno- i ciemnoszarym oraz dostępne są w pierwszej grupie cenowej. Kolor w boksie będzie można uzyskać wybierając drugą lub trzecią grupę cenową.  W tym przypadku formowany filc pokryty jest tkaniną, np. biodegradowalną wełną o właściwościach akustycznych dostępną w 75 kolorach.

Akustyka w biurze

We współczesnych warunkach hałasu rozmów i urządzeń biurowych wskazane jest stosowanie mikroarchitektury akustycznej takiej jak boksy WALL_1 i WALL_2. Dzięki wielowarstwowej konstrukcji korpusu, zastosowaniu szkła o wysokich parametrach fonicznych oraz panelom zamknięte boksy charakteryzują się wysoką izolacyjnością akustyczną. Źródło hałasu jest izolowane, użytkownicy mogą się skoncentrować wewnątrz boksu, poprawnie wykonać zadania, odbyć poufną rozmowę lub wideokonferencję. Mogą też przenieść głośne dyskusje czy połączenia telefoniczne do boksu, aby nie zaburzać koncentracji reszty osób pracujących w przestrzeni open space. Wieloosobowe boksy zamknięte - ze szklanymi drzwiami - posłużą również jako bezpieczne, indywidualne miejsce pracy w sytuacjach wyjątkowych jak pandemia.

Zarówno kolekcje WALL_1 jak i WALL_2 składają się z 1-osobowego boksu (budki telefonicznej) z półką na laptop, boksów otwartych oraz 2-, 4- i 6–osobowych zamkniętych boksów z wyposażeniem w postaci siedzisk i stolika lub bez wyposażenia.      

Już podstawowa wersja akustycznego pokoju posiada technologię umożliwiające komfortowe użytkowanie: oświetlenie LED, cichą wentylację, mediaport, panel sterujący. Możliwe opcje to: uchwyt monitora/ekranu TV konieczne dla wideokonferencji, czujnik poziomu hałasu, oświetlenia i jakości powietrza, połączenie z systemem rezerwacji pokoi.

Wellbeing dla pracowników

Boksy VANK to sposób na utrzymanie równowagi pomiędzy osobistą przestrzenią, a pracą w zespole. Z jednej strony jesteśmy zwierzęciem społecznym. Kontakt z innymi, interakcja, dotyk czynią nas ludźmi szczęśliwymi. Z drugiej strony, do szczęścia i równowagi potrzebujemy również prywatności - możliwości odizolowania się od tłumu. Po chwilach pracy solo, wracamy do zespołu z entuzjazmem i nowymi pomysłami.

Absorpcja dźwięków najwyższej klasy A znacząco wpływa na zdrowie i koncentrację. Zmniejsza poziom stresu wywołanego hałasem i brakiem komfortu.

Wsparcie zwinnych biznesów

Przestawne, łatwe do montażu i demontażu obiekty zwiększają możliwości użytkowania przestrzeni do pracy po zmianie lokalizacji firmy. Tym samym minimalizują inwestycje w fit-out nowych pomieszczeń biurowych. Dowolność wyposażenia mobilnego pokoju sprzyja dostosowaniu go do aktualnych potrzeb organizacji. We wnętrzu boksu można aranżować bezpieczne - w czasach pandemii -miejsce do pracy indywidualnej i wideokonferencji lub miejsce do spotkań i burzy mózgów. Istnieje możliwość zamówienia wersji mobilnej boksu  - na kółkach.      

Design zrównoważony

VANK_WALL jest projektem stworzonym według zasad zrównoważonego rozwoju i ekonomii cyrkularnej. Boksy, zgodnie z ideą less waste, zmniejszają ilość odpadów budowlanych przy modernizacjach budynków biurowych wynikających ze zmiany lokalizacji.                                                                        

Boksy produkujemy tylko na zamówienie klienta. Nie generujemy nadmiaru produkcji i powierzchni magazynowych. Projekty są personalizowane w programach 3d na potrzeby planowania aranżacji budynku.           

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie