×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ekskluzywna czerń we wnętrzach

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 gru 2018 12:44
Ekskluzywna czerń we wnętrzach
Tubądzin kreacja Maciej Zień kolekcja Amber Vein fot. mat. prasowe

Tworzenie tajemniczych, angażujących zmysły aranżacji wnętrz to bardzo dobry sposób na podkreślenie prestiżu przestrzeni. Barwy czerni, urozmaicane bursztynowymi lub białymi wzorami, to niewątpliwie połączenia, obok których nie da się przejść obojętnie. Wykorzystane w najnowszych kreacjach Amber Vein i Black Pulpis, stworzonych przez Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin, stanowią intrygujące zestawienie, pozwalające uzyskać nowoczesny i ekskluzywny efekt wizualny.

REKLAMA

Bursztyn to wyjątkowy materiał, którego walory estetyczne doceniane są już od czasów starożytnych. Tworzono z niego jubilerskie ozdoby, elementy dekoracyjne wnętrz, a także całe pomieszczenia z owianą tajemnicą Bursztynową Komnatą na czele. Popularność bursztynu w dużej mierze związana jest z jego wyrazistym, jedynym w swoim rodzaju kolorem. Bardzo dobrze komponuje się on z innymi ekskluzywnymi materiałami, które potęgują jego naturalne piękno oraz tworzą harmonijne połączenia.

Niespotykany design

Najnowsza kreacja Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin to inspiracje europejskimi tradycjami kamieniarskimi, a w szczególności ekskluzywnością marmuru. Utrzymana w tej konwencji kolekcja Amber Vein dostępna jest w barwach nasyconej czerni, którą dynamizują bursztynowe, nieregularne żyłki. Płyty charakteryzują się niezwykłą głębią barw, która jest uwydatniana dzięki polerowanej, błyszczącej powierzchni. Współpracuje ona z oświetleniem, nadając kreacji dodatkowego wymiaru oraz wrażenia świeżości i przestronności. Intensywność kolorów związana jest także z zastosowanym procesem produkcyjnym – płyty tworzone są z barwionej masy.

Intrygujące połączenie

Połyskująca czerń towarzyszy także kolekcji Black Pulpis z kreacji Macieja Zienia. Powierzchnie płyt zdobią nieregularne białe żyłki, wprowadzające intrygujący kontrast w ogólnym odbiorze aranżacji. Połączenie bieli i czerni jest także ponadczasowym synonimem elegancji, wprowadzającym do wnętrz dystyngowany, ekskluzywny klimat.

Ekskluzywna uniwersalność

Kreacje Amber Vein i Black Pulpis bez wątpienia można rozpatrywać w kategoriach dzieła artystycznego. Ich twórca znany jest z wyjątkowej, wysublimowanej wrażliwości estetycznej. Płyty z tych kolekcji z całą pewnością mogą zostać wykorzystane w najbardziej reprezentacyjnych przestrzeniach. Różnorodność rozmiarów pozwala także na ich zastosowanie w pomieszczeniach o mniejszych powierzchniach (np. łazienkach), a dzięki mrozoodporności także na zewnątrz budynku. Elegancka, połyskująca czerń z bursztynowymi oraz białymi akcentami stanowi uniwersalne tło dla nowoczesnych, designerskich dodatków i mebli, akcentów aranżacyjnych o fakturach metali szlachetnych oraz bardzo modnych, egzotycznych roślin o żywej kolorystyce.

Potęga wielkiego formatu

Po raz pierwszy kreacja Macieja Zienia została wykonana na wielkoformatowych gresach MONOLITH. Płyty z kolekcji Amber Vein i Black Pulpis dostępne są w czterech formatach: 60x60 cm, 120x60 cm, 120x120 cm oraz największym 120x240 cm. Duża różnorodność rozmiarów gresów pozwala stworzyć imponującą aranżację, dopasowaną do konkretnej przestrzeni i wizji jej właściciela.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie