×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Fabryka Sztuki z kreatywną przestrzenią dla dzieci i gestem w stronę Ukraińców

  • Autor: UM Łódź
  • 11 mar 2022 11:39
Fabryka Sztuki z kreatywną przestrzenią dla dzieci i gestem w stronę Ukraińców
Fabryka Sztuki z kreatywną przestrzenią dla dzieci i gestem w stronę Ukraińców, fot. UMŁ
Fabryka Sztuki z kreatywną przestrzenią dla dzieci i gestem w stronę Ukraińców

Fabryka Sztuki w Łodzi otwiera nowe miejsce przyjazne dla rodziców i dzieci. W Bawialni można spędzić czas podczas nauki i zabawy, a nawet skorzystać ze wsparcia medycznego i prawnego. Na miejscu pracuje osoba mówiąca w języku ukraińskim.

REKLAMA

W Bawialni dzieci mogą bawić się w dużej i bezpiecznej przestrzeni. Przygotowano dla nich m.in. klocki, puzzle, książki, kolorowanki i artykuły plastyczne, pluszaki, kącik dla niemowląt czy stół do ping ponga

W kolejnych tygodniach organizowane będą także zajęcia kulturalno-edukacyjne, które będą prowadzone przez animatorów w języku ukraińskim.

Przestrzeń wyposażono także w kącik dla mam, w którym można swobodnie przewinąć i nakarmić dzieci, porozmawiać na wygodnych kanapach przy herbacie lub kawie i przekąskach oraz skorzystać z dostępu do bezpłatnego internetu (jest także możliwość drukowania).

Planowane jest również wsparcie specjalistów. Zgłoszenia wszystkich potrzeb Fabryka Sztuki przyjmuje mailowo pod adresem: wsparcie@fabrykasztuki.org. Możliwe jest wsparcie radców prawnych, psychologów, pediatrów oraz tłumaczy.

Magazyn pełen potrzebnych rzeczy

Dodatkowo, w godzinach otwarcia Bawialni otwarty jest Magazyn, z którego można zabrać potrzebne rzeczy. Znajdują się w nim przytulanki / zabawki / kolorowanki, pieluchy (rozmiary od 1 do 5), mokre chusteczki, kosmetyki dla dziecka, butelki, smoczki, gryzaki, środki higieny osobistej dla kobiet i dzieci oraz ubranka.

Bawialnia w Fabryce Sztuki (ul. Tymienieckiego 3) otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 10-18. Wstęp jest wolny! Na miejscu pracuje także osoba mówiącą w języku ukraińskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie