REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Fan klocków Lego miał koncepcję. Producent przemienił ją w produkt

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 sie 2022 10:19
Fan klocków Lego miał koncepcję. Producent przemienił ją w produkt
Zestaw LEGO Zmechanizowana Latarnia, fot. mat. prasowe
Fan klocków Lego miał koncepcję. Producent przemienił ją w produkt
Fan klocków Lego miał koncepcję. Producent przemienił ją w produkt

Producent kultowych klocków wprowadza do sprzedaży zmechanizowaną latarnię morską - zestaw, który powstał w oparciu o koncepcję fana marki.

REKLAMA

  • Grupa LEGO zaprezentowała nowy zestaw – LEGO® Ideas Zmechanizowana Latarnia Morska.
  • Zestaw Latarnia powstał na podstawie pomysłu, którym podzielił się 20-letni, kanadyjski fan LEGO, Sandro Quattrini.

Powstały z inicjatywy fanów model może stać się wyjątkowym elementem dekoracyjnym, który doda błysku wnętrzu dzięki obecności napędzanego silnikiem światła.

fot. mat. prasowe Lego
fot. mat. prasowe Lego

Pełen szczegółów konstrukcyjnych, posiadający 50 cm wysokości i składający się z 2 065 elementów zestaw odzwierciedla działanie prawdziwej latarni morskiej. Umiejscowiony na wyspie obiekt posiada schody prowadzące do domku latarnika czy dwie minifigurki wraz z łódzią, które dopełniają całość.

Według koncepcji fana

Zestaw LEGO Ideas Zmechanizowana Latarnia powstał na podstawie pomysłu, którym podzielił się 20-letni, kanadyjski fan LEGO, Sandro Quattrini.  Zgłosił on swoją oryginalną propozycję na platformie LEGO Ideas, gdzie uzyskała ona 10 000 głosów od innych fanów LEGO. Koncepcja została następnie przekazana przez Grupę LEGO do realizacji w postaci prawdziwego zestawu.  

Projektanta modelu do swojej koncepcji latarni morskiej zainspirowała wycieczka z dzieciństwa. "Moja mama uwielbia latarnie morskie i od lat mówiła mi, abym  taką zbudował" - powiedział Sandro opowiadając o projekcie. "Kiedyś wybraliśmy się na wycieczkę po Półwyspie Gaspé, regionie prowincji Quebec, w którym znajdują się latarnie morskie wszystkich kształtów i rozmiarów. Odwiedziliśmy ogromne kamienne latarnie na skalistych plażach i małe, opuszczone drewniane latarnie ukryte za drzewami. Myślę, że te konstrukcje zawsze były w jakimś zakątku mojego umysłu od czasu tej podróży. Dla tego projektu chciałem uchwycić tę strzelistą kwintesencję wysokich latarni, zachowując jednocześnie ich samotną naturę."

Mówiąc o projekcie i o tym, dlaczego został wybrany, Global Marketing Vice President, Federico Begher, powiedział:

"Projekt Sandro naprawdę przywołuje samotną rolę latarni morskiej, a napędzane silnikiem światło dodaje zestawowi wspaniałego wymiaru.  Bardzo podoba mi się dbałość o szczegóły w domku latarników i łodzi.  To naprawdę ekscytująca i wymagająca budowa, która tworzy fantastyczny obiekt dekoracyjny."

Zestaw LEGO Zmechanizowana Latarnia będzie dostępny od 1 września 2022  w cenie 1 399,99 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie