REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Fika, czyli picie kawy według Duka

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 sty 2018 16:23
Fika, czyli picie kawy według Duka
fot. mat. pras.
Fika, czyli picie kawy według Duka
Fika, czyli picie kawy według Duka
Fika, czyli picie kawy według Duka
Fika, czyli picie kawy według Duka
Fika, czyli picie kawy według Duka

W krajach skandynawskich celebrowanie wolnego czasu jest bardzo istotnym elementem codzienności. Wywodząca się ze Szwecji marka Duka podtrzymuje tę ideę wspierając ją kolekcją, której kształty i wzornictwo umilą chwile spędzane przy kawie czy herbacie. Fika, bo tak nazywa się najnowsza seria, w języku szwedzkim oznacza właśnie „picie kawy”.

REKLAMA

Kolekcja FIKA została zaprojektowana we współpracy ze szwedzką projektantką Lindą Svensson Edevint.

Linda Svensson Edevint to rodowita Szwedka, wychowana w południowej Skandynawii. Edukacje pobierała w Sztokholmie w Nyckelviksskolan – na wydziale tekstyliów oraz w Konstfack – Uniwersytecie Sztuk Pięknych, Rzemiosła i Designe’u. Specjalizacją Lindy są projekty wykonywane przede wszystkim na materiałach tekstylnych i przedmiotach codziennego użytku, co pozwala cieszyć się wyjątkowym wzornictwem jej autorstwa na co dzień. Projektantka słynie z zamiłowania do natury, z której czerpie inspiracje dla swoich pomysłów. Jednym z jej ulubionych zajęć jest odwiedzanie pchlich targów oraz wyszukiwanie botanicznych ornamentów na meblach i tkaninach.

Projektantka zawsze ma ze sobą szkicownik, by móc na bieżąco ilustrować swoje wrażenia i inspiracje. Pomimo zamiłowania do natury nie boi się mocnych barw i potrafi wykreować również śmiałe kompozycje.

- Moje projekty mają skandynawski charakter, czasem spokojny i zrównoważony, a czasami bardziej odważny. Uwielbiam bawić się kontrastami, kształtami, kolorami i formami geometrycznymi - często zaczerpniętymi z natury. Jestem ogromnie podekscytowana możliwością współpracy z marką DUKA – opowiada Linda.

Wszystkie te elementy można odnaleźć w kolekcji FIKA. Idealnie oddają one jej charakter, której założeniem jest umiejętność cieszenia się z krótkich przerw w ciągu dnia, podczas których można spędzić czas z najbliższymi delektując się kawą czy herbatą oraz prostymi daniami. Akcesoria ozdobione zostały masą rozmaitych wzorów z kwiatowymi i leśnymi motywami. Dominują w nich energetyczne barwy ożywiające całą kolekcję. Ich celem jest urozmaicenie posiłków, wnętrz i podkreślenie tego, jak ważne jest znajdowanie czasu dla siebie i innych. Dlatego kolekcja DUKA emanuje optymizmem i energią.

Zaletą naczyń FIKA jest nie tylko jej unikalne wzornictwo, ale także wysoka jakość i funkcjonalność. W kolekcji dostępne są porcelanowe kubki i miseczki, tace, tekstylia czy podkładki. Duża ilość komplementarnych wariantów kolorystycznych pozwala tworzyć nietypowe, składające się z różnych wzorów, zestawy. FIKA świetnie sprawdzi się podczas posiłków z przyjaciółmi lub jako prezent.

Osoby ceniące sobie ład i organizację z całą pewnością zainteresują się porcelanowymi pojemnikami z drewnianymi pokrywkami. Dostępne są w dwóch rozmiarach. Pozwalają one na przechowywanie żywności, a jednocześnie rewelacyjnie prezentują się w kuchni. Sprawdzą się również w pracy, jeśli mamy potrzebę przechowania, np. liści herbaty, którą przyrządzimy do lunchu podczas przerwy obiadowej.

FIKA jest dla marki DUKA wyjątkową kolekcją, ponieważ zawiera w sobie elementy skandynawskiego folku, nowoczesne wzornictwo oraz przesłanie zachęcające innych do cieszenia się chwilami i relaksem… nie tylko w poniedziałkowy poranek ;)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie