REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Finsa przenosi klientów do wirtualnej rzeczywistości

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 lut 2018 16:41
Finsa przenosi klientów do wirtualnej rzeczywistości
fot. mat. prasowe Finsa

Wirtualna rzeczywistość zawitała nieodwracalnie do domów. Technologia ta coraz odważniej wkracza do naszego życia i służy nie tylko rozrywce, ale także pracy czy nauce.

REKLAMA

Kwestią czasu było zastosowanie w procesie projektowania technologii VR (virtual reality), do której przekonuje się coraz więcej projektantów. Dzięki odpowiedniemu programowi, goglom i sensorom ruchu przenosimy się do wirtualnej rzeczywistości, gdzie zacierane są granice tego co niemożliwe, a zmysły ulegają przekazowi generowanemu przez komputer. Daje to nieograniczone możliwości na etapie twórczym i pozwala na szybką weryfikację projektów. Klient dla którego wykonywany jest projekt również ma możliwość przeniesienia się w sam środek przestrzeni, która powstaje na jego zamówienie.

Firma Finsa, hiszpański producent dekoracyjnych płyt drewnopochodnych, zauważył tę tendencję i zaproponował swoim klientom przetestowanie technologii VR. Podczas katowickich targów 4 Design Days, na specjalnie zaprojektowanym stoisku, Finsa zaprezentuje zaaranżowane pomieszczenie kuchenne i salonowe wykonane z surowych płyt MDF i superpan. Surowe, brązowe meble i ściany nabierają nagle, po założeniu gogli, kolorów i struktur. Sami wybieramy jak chcemy zaaranżować wnętrze, jaki kolor znajdzie się na poszczególnych meblach, jaki wzór na blacie oraz jaki dekor najbardziej będzie nam się podobał na podłodze. Wszystko za pomocą jednego gestu ręką.

Oferta dekoracyjnych produktów firmy Finsa (płyty meblowe i fornirowane, blaty, podłogi, surowe płyty dekoracyjne) pozwala na zaaranżowanie każdej przestrzeni. Produkty hiszpańskiego producenta znajdują zastosowanie w produkcji mebli domowych, restauracyjnych, biurowych czy wykończeniu wnętrz komercyjnych na całym świecie. Podczas targów będzie można poznać najnowszą ofertę materiałów dekoracyjnych z Półwyspu Iberyjskiego, najciekawsze dekory i struktury, nietypowe materiały drewnopochodne i ekskluzywne podłogi laminowane. Wszystkie najmodniejsze produkty znalazły się w przygotowanym przez hiszpańskich specjalistów Trendbooku 2018-19, który będzie miał swoją premierę na targach w Katowicach.

Przeczytaj więcej o 4 Design Days!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie