REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Firma LG Display rozwija rynek oświetlenia. Stawia na nową markę OLED

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 gru 2017 13:38
Firma LG Display rozwija rynek oświetlenia. Stawia na nową markę OLED
fot. mat.prasowe

Firma LG Display poinformowała o rozpoczęciu produkcji paneli oświetleniowych OLED 5. generacji na masową skalę. W fabryce mieszczącej się w koreańskim mieście Gumi, właśnie ruszyła pierwsza linia produkcyjna. Firma ogłosiła także wprowadzenie nowej marki oświetlenia OLED – Luflex. Działania LG to silny impuls pobudzający rozwój rynku oświetlenia OLED.

REKLAMA

- Uruchomienie masowej produkcji na nowej linii jest punktem zwrotnym dla branży oświetleniowej. Oczekujemy, że wzrost naszych mocy produkcyjnych przełoży się na większą konkurencyjność cenową paneli oświetleniowych OLED, co z kolei przyczyni się do ich upowszechnienia na całym świecie - powiedział Sung Soo Park, wiceprezes oraz szef działu oświetlenia OLED spółki LG Display.

Firma LG Display wprowadziła także nową markę paneli oświetleniowych OLED - Luflex. Nazwa powstała z połączenia fragmentów słów oznaczających świtało („lux”) i elastyczność („flexibility”), dzięki czemu stanowi odzwierciedlenie głównych cech paneli oświetleniowych OLED, które z łatwością wyginają się i rolują, zapewniając ogromną swobodę projektowania. Panele w prosty sposób można wbudować w różnorodne przedmioty, takie jak lustra czy meble, podnosząc zarówno ich atrakcyjność, jak i wartość.

- Wprowadzenie nowej marki i zwiększenie mocy produkcyjnej fabryki odzwierciedlają nasze przekonanie o nieograniczonym potencjalne oświetlenia OLED i pozwalają dążyć do zajęcia czołowej pozycji na rynku. Jesteśmy przekonani, że Luflex stanie się charakterystyczną marką w branży oświetlenia OLED - powiedział Sung Soo Park, wiceprezes oraz szef działu oświetlenia OLED spółki LG Display.

Producenci oświetlenia widzą w produktach OLED ogromny potencjał. Panele wytwarzają światło o widmie bardzo zbliżonym do słonecznego oraz zapewniają znakomitą, równomierną luminancję, dzięki czemu są przyjemniejsze dla oczu niż konwencjonalne źródła światła, takie jak świetlówki, czy diody LED. Ponadto, oświetlenie OLED praktycznie nie emituje ciepła, dlatego świetnie sprawdza się np. w witrynach z żywnością lub jako element zabytkowych mebli i budynków.

Panele LG są niezwykle smukłe (mają tylko 0,41 mm) i elastyczne, dzięki czemu zapewniają niespotykaną dotąd możliwość formowania źródeł światła mających postać zakrzywionych powierzchni czy spiral. Oświetlenie OLED zostało już eksperymentalnie wykorzystane przez światowej sławy projektantów, takich jak Ron Arad, czy Ross Lovegrove. W ocenie klientów instalacje z tymi panelami nie tylko poprawiają jakość oświetlenia, ale także mogą faktycznie zwiększyć atrakcyjność przestrzeni.

Spółka LG Display rozpoczęła masową produkcję samochodowych tylnych świateł OLED, które przyciągnęły już uwagę globalnych firm motoryzacyjnych oraz producentów najlepszych podzespołów. Firma LG Display zrealizowała już wiele instalacji OLED w hotelach, centrach handlowych, lokalach gastronomicznych czy uczelniach, które przyczyniły się do wzrostu zainteresowania organicznymi panelami oświetleniowymi. Ogólna sytuacja rynkowa staje się coraz korzystniejsza i zachęca do coraz szerszego wdrażania rozwiązań OLED.

Według danych opublikowanych przez firmę badawczą ID Tech Ex, w ciągu najbliższych 10 lat wzrost globalnego rynku paneli oświetleniowych OLED wyniesie średnio 52 proc. w skali roku, dzięki czemu w 2026 jego wartość może sięgnąć nawet 2,2, miliarda USD.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie