REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Florabo: Zielone ekosystemy to przyszłość zrównoważonych budynków

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 02 lis 2017 09:10

- Za jakiś czas w zrównoważonych budynkach będziemy w stanie tworzyć wewnętrzne ekosystemy. Wierzę w to, że w przyszłości stworzymy system, który przy każdym typie organizacji będzie w stanie poprawić jakość jej funkcjonowania. To będą nie tylko rośliny, ale również odpowiednio zaprojektowane światło - mówi Halina Kamińska, założycielka pracowni Florabo.

REKLAMA

W którą stronę zmierza zielony design w przestrzeniach biurowych? Według Haliny Kamińskiej, założycielki Florabo - pracowni, której celem działań jest przywracanie żyjącej zieleni w naturalnym środowisku człowieka - zielony design w biurach zmierza do pełnej parametryzacji procesu wprowadzenia roślinności do budynki i jej pielęgnacji. - Dzięki parametryzacji będziemy w stanie okiełznać fizyczne procesy odbywające się wokół roślin, wilgoci oraz substratu glebowego. Myślę, że za jakiś czas w zrównoważonych budynkach będziemy w stanie tworzyć wewnętrzne ekosystemy. Wierzę w to, że w przyszłości stworzymy system, który przy każdym typie organizacji będzie w stanie poprawić jakość jej funkcjonowania. To będą nie tylko rośliny, ale również odpowiednio zaprojektowane światło - mówi Halina Kamińska. 

Dziś pracownia Florabo pracuje nad systemem uzdatniania powietrza działającego na zasadzie filtrów biologicznych. - Przy użyciu roślinności będziemy w stanie oczyścić określoną ilość powietrza. Ta instalacja może być połączona z systemem BMS. Będziemy w stanie zmieniać jej ustawienia w zależności od samopoczucia użytkownika - mówi Kamińska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie