×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Fotele Tulli szkicu Tomka Rygalika na wystawie polskich wynalazków w Genewie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 wrz 2018 09:12
Fotele Tulli szkicu Tomka Rygalika na wystawie polskich wynalazków w Genewie
Tulli

Fotele Tulli projektu Tomka Rygalika odbędą podróż do Genewy, do siedziby Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO), gdzie będą obecne na Wystawie polskich wynalazków i modeli przemysłowych PolandIn w dniach 24.09. do 02.10. 2018.

REKLAMA

Inicjatywa ta jest organizowana przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej i ma na celu przedstawienie najważniejszych, najnowocześniejszych, a w wielu przypadkach już ikonicznych osiągnięć polskiej techniki i wzornictwa.

Wystawa organizowana przez Urząd Patentowy RP ma na celu pokazanie najważniejszych, najnowocześniejszych, a w wielu przypadkach także ikonicznych osiągnięć polskiej myśli technicznej oraz wzorniczej. Założeniem jest, aby wśród prezentowanych projektów znalazły się przede wszystkim rozwiązania, które ułatwiają lub znacznie poprawiają jakość codziennej egzystencji w podstawowych sferach życia, takich jak: mieszkanie, transport i komunikacja oraz dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną. Wybrane do ekspozycji produkty, to produkty, z jednej strony, dobrze prosperujące i znane na rodzimym rynku oraz na arenie międzynarodowej, nagradzane najważniejszymi nagrodami na świecie, a z drugiej, także projekty, które dopiero wchodzą na rynek, przełomowe i zaskakujące w swoich nowatorskich rozwiązaniach technologicznych, czasami wyglądem futurystyczne, lecz funkcjonalnością i przeznaczeniem wychodzące naprzeciw społecznym problemom i oczekiwaniom.

Wystawa wpisuje się w cykl obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski oraz 100. rocznicę powstania Urzędu Patentowego RP. "W ten sposób chcemy podkreślić, że pomimo burzliwej historii ostatnich 100 lat, której pierwsze dziesięciolecia były bardzo trudne dla całego narodu polskiego i nie wspierały dokładnie rozwoju technologii i kultury, polska technologia i polski design wyznaczają dziś standardy które są ustalane przez wiodących światowych innowatorów."

Prezentowane obiekty zostaną również zaprezentowane na posiedzeniu plenarnym Światowej Organizacji Własności Intelektualnej, w której corocznie bierze udział korpus dyplomatyczny i inni przedstawiciele 191 państw członkowskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie