×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Galeria Ossolińska z niezwykłą wystawą z PRL-em w tle

  • Autor: PAP
  • 02 sie 2018 15:08
Galeria Ossolińska z niezwykłą wystawą z PRL-em w tle
fot. unsplash

Kilkadziesiąt zdjęć dokumentujących spędzanie czasu wolnego w lecie na Dolnym Śląsku w okresie PRL można od czwartku zobaczyć na wystawie w Galerii Ossolińskiej na dziedzińcu Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

REKLAMA

Na ekspozycja zatytułowanej "Łap chwile na Dolnym Śląsku" prezentowane są zdjęcia autorstwa znanych polskich fotografów. To m.in. twórczość nestora polskiej fotografii Stefana Arczyńskiego czy wieloletniego fotografa Polskiej Agencji Prasowej Adama Hawałeja. Prezentowane są też zdjęcia Stanisława Kokurewicza i Tadeusza Drankowskiego.

Pokazują one spędzanie czasu wolnego w letnie miesiące na Dolnym Śląsku w okresie PRL. Na zdjęciach widać m.in. urlopowiczów i kuracjuszy dolnośląskich sanatoriów, ale też młodzież pracującą, by zarobić na wakacyjny wyjazd.

Oprócz tego można zobaczyć zdjęcia dokumentujące istotne dla regionu wydarzenia, które miały miejsce w wakacyjnych miesiącach. Zwiedzający mogą zatem przyjrzeć się realizacji filmu "Nie ma mocnych", fotografiom przedstawiającym uruchomienie pierwszego pociągu elektrycznego z Wrocławia do Oleśnicy albo budowie obserwatorium meteorologicznego na szczycie Śnieżki.

Autor wystawy, Grzegorz Polak, podkreślił, że wspólną cecha prezentowanych fotografii jest naturalne światło. "Intensywnie świecące słońce przydaje nostalgii tym czarno-białym scenom z czasów PRL-u" - podkreślił Polak.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie