Galeria sztuki w lobby myhive Warsaw SpirePropertyDesign.pl - 30-07-2021 10:46


29 lipca na powierzchni lobby myhive Warsaw Spire odbył się wernisaż wystawy Art InSpire vol. 1., cyklicznego projektu, przewidzianego na okres jednego roku, który IMMOFINANZ – właściciel wieży realizuje wspólnie z Fundacją Galeria Przechodnia. W ramach pierwszej edycji, którą podziwiać można do końca września, na przestrzeni ponad 2.500 m kw. lobby wystawione zostały łącznie 44 obrazy spod pędzla 22 artystów.

- W myhive jesteśmy otwarci na nowe pomysły i odkrywanie nowych kierunków. Sztuka, a tym bardziej ta malarska w zestawianiu z budynkami biurowymi, korporacjami i światem biznesu może z pozoru nie wydawać się czymś oczywistym. Tym bardziej, my poprzez stworzenie w tym „nieoczywistym” miejscu galerii sztuki, chcemy odczarować pewien stereotyp, i udowodnić raz jeszcze, że budynki takie jak myhive Warsaw Spire, to znacznie więcej niż tylko miejsce pracy - smówi Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ. - Dotąd nasza wieża uznawana była za symbol stolicy, m.in. ze względu na spektakularną konstrukcję i oryginalny kształt oraz multimedialną elewację. Naszym celem od dwóch lat jest poszerzenie tego symbolizmu poprzez większe otwarcie się nie tylko na naszych najemców ale i mieszkańców Warszawy. Projekt Art InSpire jest tego najlepszym przykładem - dodaje.

- Koncepcja projektu Art InSpire wpisuje się w ideę Galerii Przechodnia. W ramach swojej działalności prezentujemy prace artystyczne w różnych przestrzeniach, od szpitali, wystaw plenerowych czy stadionów piłkarskich. Otwieramy galerie sztuki nie tylko w wielkich miastach ale także tych małych, jak chociażby w wiosce w Puszczy Białowieskiej. Aktualnie zaś mamy przyjemność trafić do jednego z najciekawszych, najnowocześniejszych i najbardziej okazałych budynków w Warszawie – myhive Warsaw Spire, udowadniając tym samym, że sztuka potrafi się odnaleźć w każdym miejscu - mówi Tomasz Podsiadło, prezes fundacji "Galeria Przechodnia”

Wystawa Art InSpire rozlokowana w lobby myhive Warsaw Spire jest nieodpłatna, dostępna dla każdego miłośnika sztuki. W pierwszej edycji w gronie artystów wystawiających swoje dzieła znaleźli się: Waldemar Borowski, Kamila Czosnyk, Anna Danikowska, Martyna Domozych, Alina Hejna, Dariusz Kamys, Monika Ewa Wójtowicz (Karmica), Magdalena Król, Anna Kossakowska, Filip Kurzewski, Magdalena Limbach, Agnieszka Litwin, Sylwia Łyczko-Zielony, Anna Merska-Mitan, Edyta Mądzelewska, Krzysztof Rodak, Jacek Rosłon, Agata Sztyber, Arkadiusz Świderski, Beata Walczak, Paweł Zakrzewski oraz Beata Zdankiewicz.

Start drugiej edycji, z nowymi obrazami i artystami planowany jest od 1 października.

Art InSpire to najbardziej spektakularne ale nie pierwsze zetkniecie marki myhive z szeroko pojętą sztuką. W ramach aktywności community managementu, czyli działań dedykowanych najemcom budynków myhive, prowadzony jest cykl wyjątkowo popularnych koncertów „myhive music club”, podczas których organizowane są regularne występy utalentowanych artystów, takich jak Maria Tyszkiewicz, Artur Chamski czy Jerzy Grzechnik. Co więcej, najemcy mogą również aktywnie uczestniczyć w warsztatach malarskich, prowadzonych przez Pawła Korab Kowalskiego, podczas których uczą się technik rysunku, odtwarzając najsłynniejsze dzieła Picasso, Miro czy Chagalla.