REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Gdy kantyna to za mało. Multifunkcja biurowców według przepisu Cavatiny

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 15 gru 2017 09:02
Gdy kantyna to za mało. Multifunkcja biurowców według przepisu Cavatiny
Wizualizacja biurowca Cavatiny w Gdańsku, fot. mat. pras.

Dobra lokalizacja już nie wystarczy, aby skusić pożądanego najemcę. Za niezbędne minimum usługowe w biurowcu uznaje się restaurację lub kiosk. Najemcy domagają się, by obiekt, w którym lokują firmę posiadał wiele funkcji. Cavatina to wie i mówi na głos, że takie właśnie będą nowe biurowce Cavatina Group w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.

REKLAMA

Kilka lat temu firmom wystarczał nowoczesny biurowiec w dobrej lokalizacji. Dziś to zdecydowanie za mało - wiedzą o tym zarówno czołowi najemcy, jak i deweloperzy.

- W krakowskim biurowcu Equal Business Park, dla wygody pracowników oraz sąsiadów, zlokalizowaliśmy przedszkole i żłobek – zdradza Daniel Draga, członek zarządu Cavatina Holding. - Miejsca w nich zapełniły się błyskawicznie, a najemca jest zainteresowany ekspansją na kolejne powierzchnie. Chociaż nasze biurowce są otwarte dla otoczenia, to pierwszeństwo w zapisaniu mają pracownicy obiektu – dodaje.

Funkcje mieszane ma każdy z obecnych, jak i dopiero budowanych obiektów Cavatina Group. Firma wznosi Tischnera Office w Krakowie. We Wrocławiu buduje dwa biurowce: Carbon Tower i Diamentum Office. W Warszawie postawi biurowiec Chmielna 89. Od II kwartału 2018 rozpoczyna budowę kolejnych biurowców w pięciu największych miastach Polski, w tym w Gdańsku, na terenie Młodego Miasta. 

- W obiektach, które dopiero planujemy budować udział lokali przeznaczonych na usługi i udogodnienia dla najemców oraz lokalnej społeczności będzie jeszcze większy niż do tej pory – mówi Daniel Draga. - Dążymy do tego by nie były to zwykłe bryły, w których zlokalizowane są biura. Najemcy coraz mocniej zwracają uwagę na każdy detal, nie tylko lokalizację i cenę. Zawsze pada pytanie o udogodnienia. Kantyna i restauracja to obecnie niezbędne minimum. Dziś wiemy, że trzeba więcej i wychodzimy na przeciw wymaganiom i potrzebom najemców – dodaje.

Cavatina Group w Krakowie postawiła Equal Business Park.

- Dwa budynki należące do kompleksu przechodzą proces komercjalizacji w sposób bardzo dynamiczny. Budynek A, w szybkim tempie został wynajęty w całości, zaś wolne powierzchnie drugiego obiektu coraz szybciej się kurczą. Do końca pierwszego kwartału przyszłego roku planujemy zakończyć proces komercjalizacji w 100 proc. Obserwujemy również duże zainteresowanie i zapytania na temat powierzchni będącego obecnie w budowie, największego w całym kompleksie budynku Equal C, który oferował będzie całkowitą pow. najmu ponad 23 tys. mkw - mówi Draga.   

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie