×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Gdzie szukają inspiracji założyciele marki Puff-Buff?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 wrz 2018 10:24
Gdzie szukają inspiracji założyciele marki Puff-Buff?
fot. mat. pras.

Dmuchane lampy od Puff-Buff zyskują coraz większą popularność zarówno w kraju, jak i zagranicą. Za sukcesem marki stoi para designerów – Ania Siedlecka i Radek Achramowicz.

REKLAMA

– Od zawsze interesowała mnie elastyczność i mobilność, czyli takie właściwości przedmiotów, które pozwalają im w każdej chwili zmieniać kształt i miejsce – wspomina Ania Siedlecka. – Projekty eksplorujące te cechy wykonywałam już na studiach na ASP w Gdańsku. Odkąd poznałam technologię pneumatyczną, zafascynowałam się jej lekkością i możliwościami i zaczęłam tworzyć pierwsze prototypy dmuchanych lamp i mebli. Potem dołączył do mnie Radek. Wspólnie założyliśmy Studio PUFF-BUFF Design i razem rozwinęliśmy BUBBLES, czyli słynne bąbelki – wspomina designerka. Ten lekki i uniwersalny system oświetleniowy jest wciąż rozwijany i udoskonalany. Projektanci wykorzystują nowe, coraz lepsze komponenty pojawiające się na rynku. Na bazie BUBBLES powstawało już przeszło 30 propozycji lamp, świecących ścianek i żyrandoli o różnych kształtach i wielkościach i ciągle powstają nowe rozwiązania dostosowane do różnych wnętrz. 

Puff-Buff – mała firma, wielka marka 

Ania Siedlecka i Radek Achramowicz są zarówno pomysłodawcami jak i producentami niezwykłych świecących konstelacji. Połączenie tych ról wymaga od nich wiele zaangażowania i determinacji. Choć niełatwo jest sporostać tym wszystkim wyzwaniom, jak sami przyznają, kochają to co robią. Designerzy zachowują bardzo osobiste podejście do swoich lamp i są z nimi emocjonalnie związani. Każdy projekt nadzorują osobiście, od etapu projektu, poprzez produkcję, na sprzedaży kończąc. Obecnie mają pełne ręce roboty, ponieważ ich lampy są przedmiotem pożądania coraz większej rzeszy miłośników designu. 

Fenomen marki PUFF-BUFF

Oryginalny koncept systemów oświetleniowych Puff-Buff wzbudza wiele pozytywnych emocji i ma swoich zagorzałych fanów na całym świecie. Lampy Ani Siedleckiej i Radka Achramowicza to ikony polskiego designu a równocześnie inspirujące rozwiązania, wykorzystywane chętnie przez architektów i projektantów wnętrz. Pozycję marki potwierdzają liczne nagrody np. ostatnia GOOD DESIGN dla lampy BIG PUFF, obecność na najważniejszych imprezach branżowych jak targi ICFF w Nowym Jorku czy miejsce w Galerii Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie