×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Globus niczym małe dzieło sztuki. To projekt Bruno Helgena

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 mar 2018 12:14
  • Aktualizacja: 26 mar 2018 12:15
Globus niczym małe dzieło sztuki. To projekt Bruno Helgena
fot. mat. prasowe
Globus niczym małe dzieło sztuki. To projekt Bruno Helgena
Globus niczym małe dzieło sztuki. To projekt Bruno Helgena

Globus będący dziełem sztuki, niepowtarzalny projekt kuli ziemskiej, stworzony z materiałów z niej pozyskanych - tak pokrótce scharakteryzować można niezwykłe globusy sygnowane nazwiskiem Bruno Helgena.

REKLAMA

Globusy Bruno Helgena to balijskie rękodzieło, będące ciekawym elementem dekoracyjnym. Tworzone z wielką wprawą przez wykwalifikowanych rzemieślników w pracowni znajdującej się w sercu Bali. Będące połączeniem drzewa tekowego, pyłu wulkanicznego i drogocennych kruszców. Ręcznie rzeźbione z korzeni tekowych, których każdy kawałek jest dokładnie badany, aby upewnić się, że jest odpowiedni do stworzenia określonego obiektu.

Balijscy rzemieślnicy przekształcają skręcone korzenie w artystyczne sferoidy, rysują i wycinają mapy a następnie przystępują do nakładania wykończeń, m.in. z piasku wulkanicznego. Proces kształtowania, suszenia, rzeźbienia i nanoszenia różnych wykończeń trwa kilka tygodni i wymaga dużych umiejętności. Po zakończeniu, globusy są jedyne w swoim rodzaju - nawet te sferyczne mają własny charakter, a te, które odbiegają znacznie od normy, są z pewnością niepowtarzalne.

Bruno Helgen to francuski projektant, tworzący unikalne, ręcznie robione meble i akcesoria. W 1995 roku zamieszkał na Bali, gdzie odkrył ogromny potencjał w pracy z miejscowymi rzemieślnikami, na lądzie obfitującym w doskonałej jakości surowce. Sukces zawdzięcza ogromnemu wyczuciu estetyki, wykwalifikowanej kadrze oraz najwyższej jakości orientalnemu drewnu. Jego prace cieszą się uznaniem prywatnych kolekcjonerów oraz ekskluzywnych salonów wyposażenia wnętrz na całym świecie m.in. w Clue Studio na ulicy Sytej na warszawskim Wilanowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!