Gra kontrastów, street art i zabawa światłem. To projekt kawiarni w parku trampolinPropertyDesign.pl - 22-05-2020 13:05


Gra kontrastów, zabawa światłem, ale także grafika artysty ulicznego Seikona – to charakterystyczne elementy projektu Besign Studio, które stworzyło kawiarnię dla odwiedzających park trampolin Jumpcity w Gdańsku.

Jumpcity to największy park trampolin w Trójmieście i miejsce zabaw dla rodzin z dziećmi. Architekt Magdalena Wieczorek z pracowni Besign Studio podjęła się kompletnej metamorfozy przestrzeni znajdującej się tam kawiarni. Lokal przeszedł nie tylko lifting wizualny, ale również gruntowne zmiany funkcjonalne i ergonomiczne, jak znaczne powiększenie powierzchni baru czy wydzielenie kącika dla najmłodszych.

Ze względu na charakter przestrzeni w projekcie położono nacisk na atmosferę rozrywki, w tym odwołania do sportowej dynamiki, ale również delikatne nawiązania do stylistyki cyrkowej, widoczne zwłaszcza w wykonanym na specjalne zamówienie świecącym napisie wieńczącym ścianę za barem.

Szczególną uwagę przykuwają dwukolorowy kontuar z rytmicznymi, regularnymi pionowymi podziałami (w przeciwieństwie do asymetrycznego podziału na kontrastujące ze sobą kolory), wieńcząca jedną ze ścian grafika cenionego artysty ulicznego, Seikona oraz korespondujące z nią dekoracyjne listwy nad barem.

Aranżacyjną kropką nad „i” są detale, takie jak wykonany ze sklejki podajnik herbat i cukru, domek w kąciku dla najmłodszych czy dodatki w sztandarowym dla sieci kolorze pomarańczowym.

Typ: Lokal gastronomiczny
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze
Powierzchnia: 80 mkw.
Projekt: Besign Studio http://studiobesign.pl/
Zespół: Magdalena Wieczorek