REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Grupa Oras inwestuje w technologię cyfrową i przejmuje szwajcarską firmę Amphiro

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 lip 2018 15:04
Grupa Oras inwestuje w technologię cyfrową i przejmuje szwajcarską firmę Amphiro
fot. mat. prasowe

Fińska Grupa Oras nabyła większościowy pakiet akcji Amphiro - start-upu ze Szwajcarii. Tym samym coraz mocniej stawia na technologię w swoich produktach.

REKLAMA

– Urządzenia, z których korzystamy na co dzień, stają się coraz bardziej inteligentne. Tendencja ta wyraźnie widoczna jest także w modelach baterii natryskowych i umywalkowych. Jesteśmy pewni, że w ciągu najbliższych kilku lat, w branży sanitarnej, na stałe zagoszczą rozwiązania innowacyjne, zaawansowane technologiczne. Oras stanie na czele tej rewolucji - mówi dr Markus Lengauer, prezes i dyrektor generalny Grupy Oras.

Grupa Oras pozyskała w ostatnim czasie większościowy pakiet akcji firmy Amphiro, którego obszary specjalizacji to m.in. pozyskiwanie energii z otoczenia, internet rzeczy (IoT) oraz usługi w chmurze. Bezpośredni dostęp do technologii oraz ekspercki know-how w zakresie rozwiązań sanitarnych Grupy Oras umożliwią sprawne opracowanie innowacyjnych produktów oraz usług, które pomogą użytkownikom dbać o zdrowie i środowisko, a także pozytywnie wpłyną na komfort życia.

 – Cieszy mnie każdy produkt lub usługa, które wpływają na odpowiedzialne i oszczędne korzystanie z zasobów naturalnych. Wierzę w idealne połączenie nowoczesnej technologii z najwyższym komfortem użytkowania. Firma Amphiro to sprawdzony i rzetelny dostawca intuicyjnych oraz wysoce użytecznych rozwiązań technologicznych, a jej wyobrażenie na temat przyszłości jest zbieżne z tym, w co wierzymy w Grupie Oras. Ogromnie cieszymy się, że Amphiro stało się częścią naszej firmowej rodziny - powiedział dr Markus Lengauer.

 – Można powiedzieć, że Amphiro i Grupa Oras to połączenie idealne. Zawsze dążyliśmy do tego, aby tworzyć rozwiązania łatwe w montażu, dla szerokiego grona odbiorców. Teraz do świata rozwiązań sanitarnych wkroczy zaawansowana technologia i analityka danych, które zdecydowanie zwiększą zaangażowanie użytkownika w odpowiedzialne korzystanie z zasobów wody. Dostęp do rynku oraz wiedza ekspercka Grupy Oras pozwolą nam urzeczywistnić naszą wizję i sprawić, że baterie łazienkowe i kuchenne będą wspierane przez technologię cyfrową - mówi dr Thomas Stiefmeier, założyciel i dyrektor generalny Amphiro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie