REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Hefra i Ćmielów - polskie marki łączą siły

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 kwi 2018 15:55
Hefra i Ćmielów - polskie marki łączą siły
fot. mat. prasowe
Hefra i Ćmielów - polskie marki łączą siły
Hefra i Ćmielów - polskie marki łączą siły
Hefra i Ćmielów - polskie marki łączą siły
Hefra i Ćmielów - polskie marki łączą siły
Hefra i Ćmielów - polskie marki łączą siły

Od lat tworzą piękno wkomponowane w sztuką użytkową. Teraz połączyły siły i nawiązały współpracę handlową. Produkty Hefry, polskiego producenta srebrnych sztućców i galanterii stołowej będzie można kupić w wybranych salonach firmowych Polskiej Fabryki Porcelany „Ćmielów”. Z kolei produkty Ćmielowa będą dostępne w sklepach własnych Hefry.

REKLAMA

Produkty Hefry będzie można kupić w salonach firmowych producenta porcelany w Ćmielowie, w Krakowie i Chodzieży. Z kolei produkty Ćmielowa znajdą się w ofercie sklepów Hefry w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Po erze mody na jednolite wzornictwo z sieciówek, zmęczeni powtarzalnością towarów Polacy coraz częściej poszukują w produktach oryginalności, ale także i jakości. To dlatego renesans przeżywają popularne niegdyś rzemiosła, które kładą nacisk na ręczne wykonanie, polską produkcję, najwyższej jakości materiały. Kolekcje Hefry i „Ćmielowa” to powrót do źródeł poprzez odtwarzanie najstarszych, jedynych w swoim rodzaju, kolekcjonerskich fasonów tradycyjnej zastawy stołowej w nowym, ekskluzywnym wydaniu. Niezwykle estetyczne, wykonane w niewielkiej liczbie, za to z pieczołowitą starannością produkty, to coś, co wyróżnia i świadczy o wysokim guście właściciela.

- Dlatego zdecydowaliśmy się na połączenie sił tradycji i kunsztu obu marek – Hefry i „Ćmielowa”. To głęboko zakorzenione w polskiej tradycji stołu marki. Bardzo rozpoznawalne, dostępne i użytkowane w wielu domach, a nasza obecna produkcja pozwala na uzupełnianie kolekcji oraz krzewienie tradycji posiadania tych produktów wśród młodszych pokoleń. To nam otwiera drogę dotarcia do ludzi młodych, którzy coraz częściej doceniają nie tylko design, niesztampowość, ale również historię marki, jaka stoi za danym produktem. A nasze srebra idealnie komponują się z pięknem polskiej porcelany– mówi Krystian Zawiślak, wiceprezes zarządu Hefry.

Tradycja Warszawskiej Fabryki Platerów Hefra sięga już blisko 200 lat i jako jedyna fabryka w Polsce produkuje ekskluzywne sztućce i galanterię stołową, które wytwarzane są w całości ze srebra najwyższej próby 925, platerowane srebrem próby 999 i wykonane ze stali nierdzewnej 18/10.

Początki ćmielowskiej fabryki datowane są na 1790 r. Obecny katalog produktów marki tworzy kilkanaście fasonów, podzielonych według serii wzorniczych. Uzupełnienie oferty stanowią figurki i galanteria porcelanowa.

Kolekcje Ćmielowa to powrót do źródeł poprzez odtwarzanie najstarszych, jedynych w swoim rodzaju, kolekcjonerskich fasonów tradycyjnej porcelanowej zastawy. Ta klasyczna i tradycyjna marka słynie z historycznych zestawów porcelany stołowej w nowym ekskluzywnym wydaniu. Unikatowe przedmioty tworzy z dbałością o najmniejszy detal, z naciskiem na kunszt ręcznego wykonania i zdobienia.

Fabryka w Ćmielowie to wieloletnia, kultywowana od pokoleń tradycja, ale także rozwój i wyznaczanie nowych trendów. Na przestrzeni ponad dwóch wieków do współpracy zapraszani byli znakomici projektanci. To tutaj projekty tak wybitnych twórców okresu międzywojennego, jak Józef Wysocki, Wincenty Potacki czy Bogdan Wendorf spotykają się z nowoczesnym wzornictwem Ćmielów Design Studio.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie