×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Historyczna wystawa w płockiej galerii handlowej

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 sie 2020 14:32
Historyczna wystawa w płockiej galerii handlowej
fot. Mat. prasowe

Od 21 sierpnia w Galerii Wisła w Płocku klienci mogą obejrzeć wystawę „Harcerki i harcerze w obronie Ojczyzny. Rok 1920”. Na 24 wielkoformatowych modułach w narracyjny sposób, z wykorzystaniem reprodukcji archiwalnych dokumentów i fotografii, przedstawiony jest udział harcerzy i harcerek w działaniach wojennych 1920 roku – w działaniach frontowych i w służbach pomocniczych.

REKLAMA

Wystawa dostarcza wiedzy o przebiegu wojny polsko-bolszewickiej, ze szczególnym uwzględnieniem Bitwy Warszawskiej i działań wojennych prowadzonych na Mazowszu w roku 1920, uświadamia wkład harcerek i harcerzy w nasze zwycięstwo i prezentuje sylwetki wybranych harcerskich bohaterów.

Ekspozycja związana jest z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej, podczas której Mazowsze było areną zaciętych walk. Oprócz bardzo ważnego aspektu regionalnego uwzględniamy uczestnictwo harcerek i harcerzy w wojnie polsko-bolszewickiej, w tym podkreślamy fenomen "orląt płockich" i ich harcerskiej proweniencji, a także udział harcerzy w oddziałach ochotniczych w 1920 roku.

Projekt „Harcerki i harcerze w obronie Ojczyzny. Rok 1920” został przygotowany przez Chorągiew Mazowiecką ZHP we współpracy z Wydawnictwem Marron, a jest współfinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Galeria Wisła - poza typowymi dla takiego miejsca działaniami promocyjno-handlowymi - często prowadzi akcje mające aspekt edukacyjno-społeczny. Stawia sobie za cel ścisłe współdziałanie ze społecznością lokalną oraz poruszanie tematów i zagadnień ważnych dla mieszkańców Płocka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie