Home office design wygrywaPropertydesign.pl - 17-01-2017 15:50


System siedzisk Tapa oraz meble biurowe Levitate nie kojarzą się z wnętrzami typowych korporacji. Mimo to stały się ikonami tegorocznego designu biurowego. Niemiecka Rada Designu wręczyła Grupie Nowy Styl nagrody Iconic Awards 2017 za obydwa produkty.

Pufy Tapa znalazły się w wąskiej grupie produktów „Best of Best” nagrody Iconic Awards: Interior Innovation. Zaprojektowane przez Przemysława Mac Stopę, są kreatywnym rozwiązaniem dla stref nieformalnych spotkań w małych grupach oraz wnętrz recepcyjnych. Zostały stworzone zgodnie z ideą modularności – jeden moduł tworzy „wyspa” i ruchome pufy obracające się na wspólnej osi. Moduły można dowolnie zestawiać i wielobarwnie tapicerować, uzyskując unikatowe dla każdego wnętrza bryły.

Tapa pokryta wełną ociepla wizerunek firmy i jest intrygującym akcentem, wyzwalającym kreatywność zespołu. Twórcy nowej sofy zadbali o wysoką jakość tapicerki: produkowany w Nowej Zelandii materiał (Synergy, 95 proc. wełny) przeszedł wymagające testy ścieralności i jest barwiony w technologii, która zapewnia długą żywotność koloru.

 #Levitate

 System mebli biurowych Levitate otrzymał wyróżnienie Iconic Awards: Interior Innovation – Selection.

Najnowszy system meblowy Grupy Nowy Styl autorstwa studia WertelOberfell, pozwala poczuć się w biurze tak, jak w domu, a jednocześnie jest w pełni funkcjonalny i umożliwia efektywną aranżację przestrzeni biurowej. Wiodącym elementem systemu Levitate jest drewno. Wolnostojące biurka, workbenche i wysokie stoły do szybkich spotkań łączy charakterystyczna noga w kształcie litery A, dzięki której są jednocześnie stabilne i lekkie wizualnie. Biurka są wyposażone w nietypowy kontenerek z zaokrągloną dolną krawędzią, podwieszany pod blatem biurka. Pełną funkcjonalność zapewniają przesuwny blat, ukryta pod nim szuflada oraz sekretarzyk montowany na blacie biurka.

Domową atmosferę system Levitate tworzy przez dobór kolorów oraz wykończeń. Panele są tapicerowane naturalnymi, wełnianymi tkaninami, a ciekawa paleta melamin daje szerokie możliwości komponowania własnych, niekoniecznie typowo biurowych kombinacji. Levitate pozwala zaaranżować zarówno małe, bardziej kameralne biura, jak i większe przestrzenie typu open space ze wszystkimi niezbędnymi strefami pracy.

Home office design?

– Istnieje pewna sztuczna granica pomiędzy produktami biurowymi i domowymi. Uważamy, że niektóre produkty z powodzeniem sprawdzają się w obu przestrzeniach i powinny być dobierane do użytkownika, nie do wnętrza – deklarują Jan Wertel i Gernot Oberfell, projektanci systemu Levitate. – Dużo czasu spędziliśmy na rozwijaniu akcesoriów systemu Levitate właśnie po to, żeby można je było z łatwością dodawać, usuwać, przesuwać, w zależności od indywidualnych potrzeb. Oprócz tego użycie materiałów i wykończeń, które zwykle kojarzymy z meblami domowymi sprawia, że biuro staje się miejscem cieplejszym i bardziej przyjaznym.

Trend home office design to nie chwilowa moda, ale konsekwencja zmieniających się w ostatnich latach nawyków związanych z pracą, potrzeb nowych generacji pracowników i nowej roli biura. Dzięki błyskawicznemu rozwojowi technologii możemy pracować z różnych miejsc, przez co zacierają się granice między przestrzenią pracy i życia prywatnego. Inaczej też buduje się zaangażowanie i efektywność zatrudnionych. Zgodnie z badaniami materiały, takie jak drewno i wełna, działają jak bufor redukujący stres i mają pozytywny wpływ na samopoczucie pracowników.