REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Hotelowe wnętrza spod kreski Tremend po raz kolejny docenione na arenie międzynarodowej

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 18 lis 2022 16:21
Hotelowe wnętrza spod kreski Tremend po raz kolejny docenione na arenie międzynarodowej
Hotel Crowne Plaza Budapest, fot. Piotr Gęsicki

Wnętrza hoteli Crowne Plaza Budapest oraz AC Hotel by Marriot Kraków zostały docenione w konkursie European Property Awards. W obu przypadkach za projektem stoi pracownia Tremend.

REKLAMA

  • Wnętrze hoteli AC Hotel by Marriott Kraków oraz Crowne Plaza Budapest zostały nagrodzone w konkursie European Property Awards.
  • Inspiracją dla projektu wnętrz hotelu Crowne Plaza Budapest było oblicze współczesnego Budapesztu - miasta pełnego fascynujących kontrastów, noszącego w sobie dziedzictwo rzymskiego Aquincum i średniowiecznej Budy.
  • Wnętrza AC Hotel by Marriott Kraków to kwintesencja klasycznego stylu. Jak mówią architekci pracowni Tremend - ideą projektu była ponadczasowość i prostota.
  • To kolejne nagrody, jakie zostały przyznane hotelom AC Hotel by Marriott Krakow i Crowne Plaza Budapest. Wcześniej otrzymały wyróżnione w prestiżowym konkursie A'Design Award & Competition w kategorii Projektowania Wnętrz i Wystaw.

Jak co roku w październiku, jury prestiżowego konkursu European Property Awards, przyznaje nagrody dla biur architektonicznych w kilku kategoriach. W tym roku pracownia Tremend może mieć podwójny powód do dumy. Wnętrza AC Hotel by Marriott Krakow i Crowne Plaza Budapest zostały docenione przez kapitułę konkursu w kategorii  w kategorii Hotel Interior.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 27 października   w hotelu Royal Lancaster London, oficjalnie wręczono nagrody wszystkim laureatom. Pracownię Tremend reprezentowała architekt i członek Zarządu Tremend Anna Federowicz.

– Za każdym razem gdy otrzymujemy nagrodę cieszymy się, jak za pierwszym razem. Jesteśmy niesamowicie dumni, że nasze projekty wygrały w tym prestiżowym konkursie. Dla nas to jest dowód, że podążamy w dobrym kierunku.  - mówiła odbierając nagrodę Anna Federowicz.

– Skupiamy się nie tylko na  przemyślanym i oryginalnym designie, ale też na jakości i zrównoważonym rozwoju. Każdy projekt opieramy na tych zasadach. Projektując  wnętrza  hoteli odpowiadamy na potrzeby gości, tworząc miejsca jak najbardziej wpisane w otoczenie. W Crowne Plaza Budapest nawiązaliśmy do specyfiki miasta - tętniącej życiem stolicy, podróży w odniesieniu do sąsiadującego, zabytkowego dworca kolejowego, a także winnic, z których słyną Węgry. W AC Hotel by Marriott Krakow postawiliśmy na klasykę i naturalne kolory ziemi, zabawę fakturami, światłem i odcieniami. Oba projekty nawiązują do tego, co je otacza. Jest to dla nas bardzo ważne, by tworzone przez nas wnętrza czy bryły korespondowały, z tym co jest wokół nich. – dodaje Magdalena Federowicz-Boule, architekt i prezes Zarządu Tremend.

Crowne Plaza Budapest 

Inspiracją dla projektu wnętrz hotelu było oblicze współczesnego Budapesztu - miasta pełnego fascynujących kontrastów, noszącego w sobie dziedzictwo rzymskiego Aquincum i średniowiecznej Budy. Zamysłem projektantów stało się stworzenie przestrzeni będących odpowiedzią na potrzeby osób podróżujących zarówno w sprawach biznesowych, jak i prywatnych. Stąd otwarte przestrzenie, proste, czyste formy i naturalne kolory ziemi, przełamane zgaszoną zielenią. Pracowni, zależało, by wnętrza nawiązywały do otoczenia. Goście czują tu więc prawdziwy luksus jakim jest spokój, przestrzeń i natura. 

Crowne Plaza Budapest, fot. Piotr Gęsicki
Crowne Plaza Budapest, fot. Piotr Gęsicki

Każda część hotelu inspirowana jest innym fragmentem miasta lub jego okolicą. Parter to nawiąza-nie do historycznego dworca wybudowanego przez firmę Gustawa Eiffla w XIX w. Zarówno w lob-by jak i barze połączono różnorodność występujących na dworcu materiałów drewna, stali i szkła, starając się oddać atmosferę podróży i przemieszczania się.

Surowe ścianki między kanapami wykonane zostały z terakoty. Z jednej strony nawiązują do okolicznych winiarni, z drugiej, do ceglanej elewacji budynku dworca Nyugati. Na piętrze hotelu Crowne Plaza Budapest znajdują się sale konferencyjne oraz restauracja z tarasem.

W koncepcji wnętrz restauracji architekci nawiązali do winnic i tradycji, z których znane są Węgry. Wybrali naturalne materiały wykończeniowe, takie jak drewno i tkaniny, które nadają przytulności, natomiast czerwona terakota na posadzce, naturalne beże i zgaszona zieleń kreują specyficzny klimat niewielkich miasteczek, w których można odpocząć i zatrzymać się na lampkę wina.  

Pokoje gościnne również zostały utrzymane w tych samych tonacjach. Łagodne odcienie i naturalne materiały sprzyjają odpoczynkowi i odprężeniu. Na uwagę zasługuje wydzielenie w pokojach stref snu, pracy i relaksu, by podróżujący mogli z nich korzystać w zależności od potrzeb. W łazienkach do dyspozycji gości oddano zarówno wanny jak i prysznice. 

AC Hotel by Marriott Krakow 

Wnętrza AC Hotel by Marriott Krakow to z kolei kwintesencja klasycznego stylu. Jak mówią architekci pracowni Tremend -  ideą projektu była ponadczasowość i prostota.  

AC Hotel by Marriott Kraków, fot. Piotr Gęsicki
AC Hotel by Marriott Kraków, fot. Piotr Gęsicki

- Zależało nam na stworzeniu wnętrz, w których przyjemnie będzie przebywać i wypoczywać. Chcieliśmy, by były eleganckie, luksusowe, ale również przytulnie domowe. Sami nie lubimy bezosobowych zimnych pokoi hotelowych. Dlatego projektując wnętrza hotelu AC Hotel by Marriott w Krakowie, kluczowe było dla nas, by odwiedzający goście czuli się swobodnie i mieli miłe wspomnienia z pobytu, także te wizualne. - mówi Magdalena Federowicz - Boule.

Architekci postawili na naturalne barwy: brązy, beże, przeplatane delikatnymi akcentami w kolorze mosiądzu, zestawiając je ze szlachetnymi szarościami i drewnem. Niewątpliwą wisienką na torcie są tutaj detale i dodatki. Hotel w kolorach ziemi, miał być ukłonem w stronę natury, która otacza go z wszech stron.

Zieleń "zaproszono" również do wnętrz w postaci roślin doniczkowych, jak i zielonych ścian oraz drzewek oliwnych. Hotel przepełniony jest też sztuką. Poza malowanymi na zamówienie dziełami w pokojach, na każdym kroku natrafiamy na obrazy czy murale. Specjalnie wygospodarowane miejsca na piękne „naturalne” rzeźby z konarów, wkomponowane niekiedy w ścianę, stanowią mini galerię, ciesząc oko odwiedzających.

Od progu czeka na gości prawdziwa designerska perełka - sofy Vis-a-vis od Moroso projektu Patricii Urquioli. Pomiędzy nimi nad złotym stolikiem została umieszczona niesamowita instalacja świetlna sięgająca 2 piętra hotelu, przywodząca na myśl spadające z drzew złote i srebrne liście, projektu Barańska Studio.  

To kolejne nagrody, jakie zostały przyznane hotelom AC Hotel by Marriott Krakow i Crowne Plaza Budapest. Wcześniej otrzymały wyróżnione w prestiżowym konkursie A'Design Award & Competition w kategorii Projektowania Wnętrz i Wystaw.  Zostały docenione przez międzynarodowe jury za idealne połączenie współczesnej sztuki, designu i lokalnych uroków, naturalnie wpływających na wygląd wnętrz. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie