×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

IKEA chce sprzedawać wyroby wyłącznie z materiałów odnawialnych

  • Autor: dlahandlu.pl, za Reuters
  • 08 cze 2018 10:40
IKEA chce sprzedawać wyroby wyłącznie z materiałów odnawialnych
fot. pixabay.com

IKEA do 2030 r. zamierza oferować we wszystkich swoich sklepach na świecie wyroby zawierające wyłącznie materiały odnawialne i pochodzące z recyklingu – informuje agencja Reuters.

REKLAMA

Obecnie 60 proc. asortymentu IKEA opiera się na materiałach odnawialnych, a blisko 10 proc. zawiera materiały z recyklingu.

- Dzięki naszemu rozmiarowi i zasięgowi mamy okazję zainspirować i umożliwić ponad miliardowi ludzi lepsze życie - powiedział dyrektor generalny Inter IKEA Torbjorn Loof w oświadczeniu towarzyszącym dokumentowi strategii zrównoważonego rozwoju grupy 2030. - Dążymy do objęcia przywództwa, współpracując ze wszystkimi - od dostawców surowców aż po naszych klientów i partnerów – dodał.

IKEA dołącza do rosnącej listy globalnych firm, które dążą do tego, aby ich działalność była bardziej zrównoważona środowiskowo. 250 największych spółek giełdowych na świecie odpowiada za jedną trzecią wszystkich emisji gazów cieplarnianych wytwarzanych przez człowieka.

Łącznie na świecie istnieje 418 sklepów IKEA na 49 rynkach. Sprzedaż detaliczna w ciągu roku do sierpnia 2017 roku wyniosła łącznie 38,3 miliarda euro (45,3 miliarda dolarów).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie