IKEA szykuje się już na święta. Oto kolekcja Vinter 2018Propertydesign.pl - 15-10-2018 16:57


Asortyment IKEA powiększy się m.in. o tekstylia, oświetlenie, ozdoby choinkowe, przybory do pieczenia i gotowania, oraz akcesoria do pakowania prezentów. Seria Vinter trafi do sklepów IKEA w Polsce w listopadzie br.

Jak mówi Bea Szenfeld, projektantka wybranych produktów z kolekcji, trzeba w tej kwestii po prostu posłuchać swojej intuicji i nie zapominać o tym, że święta to czas radości, ale również spokoju oraz wyrozumiałości, także wobec siebie.

Nie istnieją żadne sztywne zasady, jeśli chodzi o świąteczne dekoracje. Chodzi przede wszystkim o to, by dobrze się bawić i docenić ten wyjątkowy czas spędzony z najbliższymi. Sami ustalcie własne reguły, spędzając święta Waszych marzeń! – mówi projektantka o polskich korzeniach.

Dzięki swojemu zróżnicowaniu, seria Vinter pozwoli wprowadzić wszystkich w odpowiedni nastrój i sprawi, że magiczna atmosfera pozostanie w domu na dłużej. Jak wygląda zima według IKEA?

- W tym roku dom przygotowany na nadejście zimy jest przytulny, pełen nasyconych barw
i pluszowych materiałów. Nie zabraknie w nim odrobiny szaleństwa i akcentów z połyskującego złota. To miejsce, które aż nie może doczekać się wizyty najbliższych! – mówi Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz i projektant IKEA Retail w Polsce.

W tegorocznej serii Vinter pojawi się oświetlenie w różnych kolorach i wzorach, a także w niesamowitych kształtach: serc, aniołków, zwierząt czy gwiazd. Można udekorować dom łańcuchami LED i zawiesić kilka na choince, a dzięki oświetleniu STRÅLA nadchodząca zima rozbłyśnie ciepłym blaskiem.

Oprócz akcesoriów i oświetlenia w kolekcji Vinter znalazły się między innymi tekstylia, które zadbają o przytulną atmosferę we wnętrzu oraz przybory do pieczenia i gotowania. Zwolenników długich biesiad w rodzinnym gronie oraz spotkań towarzyskich ucieszy powiększenie asortymentu IKEA o wyjątkową zastawę stołową. W zimowej serii pojawią się talerze, serwetki, sztućce i szklanki w najróżniejszych kształtach oraz formach, które zapewnią odświętną oprawę stołu. Podczas nadchodzących karnawałowych wieczorów nie zawiedzie także misa do chłodzenia szampana. Z kolei fanów tradycji z nutką nowoczesności ucieszą szwedzkie smaki: na świątecznym stole nie zabraknie śledzia, pierników, łososia i innych smakołyków ze szwedzkiego sklepiku IKEA.

Pomóc w stworzeniu wyjątkowej niespodzianki dla bliskich pomogą papiery do pakowania, pudełka, kokardy oraz wstążki w prawie wszystkich kolorach, odcieniach i wzorach. Pakowanie prezentów stanie się prawdziwą frajdą! Warto dodać, że wszystkie artykuły z serii Vinter można z łatwością zmienić w uroczy podarunek od serca. Wystarczy po prostu zapakować je w świąteczny papier lub ozdobne pudełko.

Wszystkie produkty z zimowej kolekcji IKEA dostępne będą w sklepach IKEA na terenie całej Polski od początku listopada br.