REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ikea wspiera krakowskie instytucje pomocy społecznej

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 29 gru 2017 11:17
Ikea wspiera krakowskie instytucje pomocy społecznej
fot. mat. pras.

Do 15 krakowskich jednostek pomocy społecznej trafiło ponad 40 sof i foteli Ikea, które stanowiły wyposażenie Centrum Kongresowego ICE Kraków podczas Open Eyes Economy Summit 2017. Jednym z wielu tematów konferencji była społeczna odpowiedzialność biznesu, a gest Ikea jest doskonałym przykładem takiej działalności.

REKLAMA

Sofy, fotele, ale również dywany, lampy i inne drobne elementy wyposażenia wnętrz zostały przekazane przez Ikea Kraków lokalnym instytucjom społecznym. Meble trafiły m.in. do Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Domów Pomocy Społecznej czy krakowskich Klubów Samopomocy Aktywizacyjnych. Łącznie wyposażonych zostało 15 miejsc.

To nie pierwsza taka akcja Ikea Kraków. Kilka miesięcy temu 40 sof trafiło do placówek Stowarzyszenia SIEMACHA, Fundacji „Głos Serca”, ośrodków terapeutyczno - rehabilitacyjnych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacji im. Brata Alberta.

- Przekazane przez Ikea meble to ogromna pomoc dla naszych placówek. Dzięki nim wnętrza zyskują przytulną atmosferę, która jest przecież wyjątkowo istotna. To dzięki niej możemy łatwiej budować i odbudowywać relacje z naszymi podopiecznymi. Sofy i fotele pomagają w częstszym spędzaniu czasu razem, wspólnej rozrywce i integracji – mówi Witold Kramarz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie