×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

IKEA z kolekcją inspirowaną mieszanką kultur Ameryki Łacińskiej

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 mar 2023 09:16
  • Aktualizacja: 28 mar 2023 09:17
IKEA z kolekcją inspirowaną mieszanką kultur Ameryki Łacińskiej
IKEA z kolekcją inspirowaną mieszanką kultur Ameryki Łacińskiej, fot. mat. pras.
IKEA z kolekcją inspirowaną mieszanką kultur Ameryki Łacińskiej
IKEA z kolekcją inspirowaną mieszanką kultur Ameryki Łacińskiej

We współpracy z dziewięciorgiem artystów, którzy wnieśli swoje doświadczenia związane ze sztuką, modą, projektowaniem i architekturą, powstała wyjątkowa kolekcja IKEA ÖMSESIDIG - inspirowana kulturą latynoamerykańską.

REKLAMA

  • Ameryka Łacińska to bogactwo tradycji i kultur, a jej mieszkańcy słyną z zamiłowania do celebracji każdej chwili życia.
  • Chcąc to wykorzystać, IKEA zaprosiła do współpracy dziewięcioro artystów z Kolumbii, Chile i Meksyku, by wspólnie stworzyć kolekcję ÖMSESIDIG zachęcającą do spontanicznego spędzania czasu z bliskimi – zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

IKEA od lat poszerza swoją wiedzę na temat życia w domu ludzi na całym świecie. Co roku przeprowadza badania i publikuje obszerny raport na ten temat, co czyni markę ekspertem w dziedzinie odpowiadania na oczekiwania i potrzeby mieszkańców nawet najodleglejszych krajów świata. Z okazji otwarcia sklepów na nowych rynkach w Ameryce Łacińskiej (w tym w Chile, Kolumbii i Peru) wypuszcza kolekcję, która składa hołd mieszance kultur tego regionu.

- Ta kolekcja to dla nas prawdziwy powód do dumy. Fascynują nas nowe kraje, ludzie i projektanci. Artyści, których zaprosiliśmy do współpracy, są wschodzącymi gwiazdami w różnych dziedzinach twórczości. Wspólnie z nimi zaprojektowaliśmy przedmioty, które łączą w sobie demokratyczne wzornictwo IKEA z lokalnymi tradycjami typowymi dla Ameryki Łacińskiej – mówi Tjeerd van Waijenburg, kierownik ds. projektowania asortymentu i produktów IKEA.

Linia ÖMSESIDIG składa się z 30 oryginalnych produktów takich jak szklane naczynia i zastawa stołowa, dekoracyjne girlandy, zabawne klosze, przyciągające wzrok tekstylia i torby pełne wzorów i nasyconych kolorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie