REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Industrialne krajobrazy Gdańska inspiracją dla nowego wzoru spieków kwarcowych

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 sty 2021 12:44
Industrialne krajobrazy Gdańska inspiracją dla nowego wzoru spieków kwarcowych
Spiek kwarcowy Oxidum Danzica. fot. mat. prasowe
Industrialne krajobrazy Gdańska inspiracją dla nowego wzoru spieków kwarcowych
Industrialne krajobrazy Gdańska inspiracją dla nowego wzoru spieków kwarcowych

Wraz z otwarciem nowego oddziału Interstone Gdańsk, został wprowadzony na rynek autorski wzór spieku kwarcowego. Nawiązuje on do industrialnych krajobrazów Gdańska i stoczniowego charakteru miasta.

REKLAMA

Gdańsk to cenne zabytki: Dwór Artusa, Brama Mariacka, urokliwe uliczki: Długa, Piwna, Chlebnicka i znana chyba każdemu fontanna Neptuna. Jednak Gdańsk ma również drugie oblicze - industrialne tereny Stoczni, górujące nad miastem wysłużone żurawie, rdzewiejące hangary i platformy dźwigów. Do tych miejskich klimatów, ulubionych przez młodych gdańszczan, niezależnych artystów i performerów nawiązuje nowy wzór spieku kwarcowego marki Laminam – Oxidum Danzica.

Wraz z otwarciem nowego oddziału Interstone Gdańsk, został wprowadzony na rynek autorski wzór spieku kwarcowego, inspirowany industrialnym, stoczniowym charakterem miasta. Spiek kwarcowy Oxidum Danzica to idealny materiał wykończeniowy do wszelkich postindustrialnych przestrzeni, a także loftowych stylizacji. Znakomicie wpisuje się także w charakter współczesnej architektury miejskiej.

Dominującym odcieniem spieku Oxidum Danzica jest szarość – od srebrzystej aż po antracyt. Na jego powierzchni widzimy barwę betonowych zabudowań stoczni, kolor burzowego nieba i głębię morza podczas sztormu. Płaszczyznę rozbijają nieregularne metaliczne, plamy nawiązujące swą kolorystyką do rdzy widniejącej na kadłubach statków. Spiek kwarcowy Oxidum Danzica hipnotyzuje. Szczególnie pokryte nim duże metraże robią wrażenie, nikogo nie pozostawiając obojętnym.

– Mimo industrialnych inspiracji, jest to spiek bardzo uniwersalny, który wpisze się w każde współcześnie urządzone wnętrze. Pięknie korespondować będzie na przykład z naturalnym drewnem, które wizualnie ociepli jego chłodną, pełną dystansu szarość. Z kolei kolor miedzi, czy starego złota podbije rdzawe detale płyty - podpowiada współpracujący z marką architekt Jakub Wiśniewski z pracowni JMW Architekci. - Spiek kwarcowy Oxidum Danzica firmy Laminam w towarzystwie metalu i szkła to gotowy przepis na wnętrze w stylu loft – dodaje architekt.

Spiek Oxidum Danzica będzie częścią nowej kolekcji Design, która wejdzie do sprzedaży w całej Polsce już pod koniec stycznia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie