×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Industrialny charakter czy nordycki spokój?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 02 lis 2018 15:46
  • Aktualizacja: 02 lis 2018 16:03
Industrialny charakter czy nordycki spokój?
fot. mat. prasowe

Marca Corona proponuje dwie nowe kolekcje. Pierwsza wzorowana jest na surowym betonie, druga to świeże spojrzenie na klasyczne drewno.

REKLAMA

Przemysłowa elegancja

Phase to wyrafinowana seria płytek, inspirowana betonem, naturalnym materiałem, który od kilku sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością w aranżacji wnętrz. W jej ramach, producent oferuje produkty dostępne w 5 naturalnych kolorach (m.in. białym, szarym i ecru) oraz 5 rozmiarach.

Kolekcja prezentująca industrialny szyk zaskakuje ciekawymi rozwiązaniami. Niekwestionowanym klejnotem w serii jest Storm, z trójwymiarową teksturą zawierającą zadrapania i inne elementy “zużycia” materiału. Płytki, które do perfekcji imitują beton są w stanie przynosić różne odczucia wizualne w zależności od tego, czy są układane poziomo, czy pionowo. Ekspresyjny, nowoczesny charakter kolekcji potwierdza natomiast Trama Out. Klasyczny geometryczny motyw został ozdobiony eleganckim efektem rdzy, który nadaje płytkom industrialnego, wyrafinowanego charakteru.

Nordycki styl

"Lagom är bäst", to znane szwedzkie powiedzenie, oznaczające "nie za dużo, nie za mało, po prostu odpowiednia ilość". Ta filozofia zainspirowała projektantów Marca Corona do stworzenia serii Lagoma. Kolekcja płytek podłogowych i ściennych oferuje niezwykle wierne odwzorowanie ziarna dębu, materiału drzewnego par excellence, o wymiarach 15x120 cm. Badania stylistyczne objęły 3 naturalne odcienie (Light, Blond i Moka) , które następnie połączono z trzema innymi barwami, chłodniejszymi i bardziej nowoczesnymi (białym, szarym i czarnym).

W przypadku wszystkich sześciu kolorów naturalne powierzchnie zostały uzupełnione dwoma wyszukanymi dekoracyjnymi miksami, inspirowanymi odpowiednio motywami geometrycznymi (Linear) i elementami ze świata przyrody (Folk). Każda mieszanka składa się z sześciu różnych wzorów, które można ze sobą łączyć, tworząc niezwykle lekkie, wyraziste kompozycje. Oprócz eleganckiego wzoru w jodełkę, elementy dekoracyjne obejmują nowoczesne wstawki stylizowane na beton, dostępne w ciepłych i chłodnych odcieniach.

Dystrybutorem płytek Marca Corona jest firma Intercasa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie