REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Inspiracją piękna i nieokiełznana natura. Oto najnowsza kolekcja dekorów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 gru 2017 09:37
Inspiracją piękna i nieokiełznana natura. Oto najnowsza kolekcja dekorów
Interprint Garbo fot. mat. prasowe
Inspiracją piękna i nieokiełznana natura. Oto najnowsza kolekcja dekorów
Inspiracją piękna i nieokiełznana natura. Oto najnowsza kolekcja dekorów
Inspiracją piękna i nieokiełznana natura. Oto najnowsza kolekcja dekorów
Inspiracją piękna i nieokiełznana natura. Oto najnowsza kolekcja dekorów

Spójna kompozycja sześciu dekorów, które pomogą wykreować modne, ale i ponadczasowe aranżacje wnętrz, to propozycja marki Interprint na 2018 rok. Inspiracją do stworzenia nowych wzorów była piękna i nieokiełznana natura, którą podano nam w czterech różnych interpretacjach. Bohaterami kolekcji zostały również chłodne materiały, zaczerpnięte prosto z wielkomiejskiej dżungli.

REKLAMA

Słynna kolekcja dekorów, ukryta pod nazwą - Six Pack, to obietnica modnego i pięknego wnętrza. W tym roku znajdziemy w niej sześć bliskich sobie, a jednocześnie tak różnorodnych dekorów. Inspirowanych tym, co nas otacza, niezależnie od tego, czy mieszkamy w gwarnym i dusznym mieście, czy też na jego spokojnych peryferiach.

Grupę nowych dekorów otwiera Artisan Oak, do złudzenia przypominający drewno nadgryzione zębem czasu. Dzięki niemu każde wnętrze stanie się przytulne, jak górska chatka z kominkiem, stojąca u podnóża gór. Nieregularne usłojenie i wyraźnie zaznaczone wyżłobienia na powierzchni dekoru, nadają mu miano wzoru ocieplającego wnętrze. Artisan Oak, choć klimatyczny, jest także bardzo wyrazisty i zdecydowany.

Delios to dekor inspirowany starym modrzewiem, jakie podziwiać można na przepięknych, leśnych zboczach Alp. Jego niekwestionowaną zaletą jest niedoskonałość. Liczne spękania i szorstka struktura, którą można gołym okiem zauważyć na powierzchni dekoru, sprawiają, że mamy do czynienia z materiałem naturalnym, niemalże pierwotnym. Charakterystyczne białe smugi wydobywające się spomiędzy pionowych rysunków, sprawiają, że Delios do złudzenia wręcz przypomina prawdziwe drewno.

Prostota, naturalność, minimalizm, to one stanowią fundament skandynawskiego wzornictwa. Dekor Hansen zawiera w sobie wszystkie te cechy. Jest delikatny i jasny, niczym zimowe, norweskie niebo, a wyjątkowe usłojenie sprawia, że zawsze pozostanie zauważony. Nieregularnie ścięte kwiaty oraz pionowe rysunki układające się naprzemiennie na dekorze, czynią z niego materiał idealny do wnętrz urządzonych w duchu slowlife.

Industrialne wnętrza to nie tylko drewno, bowiem równie często goszczą w nich detale o surowym charakterze. Dekor Aurora to wzór nawiązujący do chłodnego metalu. Na jego powierzchni znajdziemy widoczne gołym okiem procesy szlifowania, które snują się niczym zorza polarna, pozostawiając za sobą dekoracyjne smugi. Ten chłodny, ale jakże elegancki dekor dostępny jest również w wybarwieniu przypominającym stary mosiądz.

Garbo - czwarty z dekorów drewnianych, ujmuje szykiem i klasą. Drewno orzechowe, którym jest inspirowany, należy do najbardziej cenionych gatunków pod względem jakości i estetyki. Posiada piękne, naprzemiennie zmieniające się rysunki i lekko przygaszoną kolorystykę, która do wnętrz wprowadzi nutę nostalgii. Cechuje go uniwersalizm. Garbo to dekor o nieskończonych możliwościach aranżacyjnych.

Ostatnim dekorem z kolekcji Six Pack 2018 jest Grid. Jego wzór jest tak oczywisty, że aż doskonały. Faktura i barwa znana każdemu, kto choć raz dotknął opuszkami dłoni monumentalnego drapacza chmur, chcąc poczuć jego potęgę. Zawarte w dekorze Grid zestawienie betonu i kamienia, stanowi kwintesencję wielkiego miasta, jego pędu i hałasu. Jest dynamiczny i zmienny, a malujące się na jego powierzchni ornamenty dodają mu oryginalnego stylu. Dodatkową zaletą dekoru jest fakt, że można go ciąć na różne sposoby i stosować na każdej powierzchni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie