Inspirowana francuskimi butikami. Zaglądamy do perfumerii Quality Missala we WrocławiuPropertyDesign.pl - 10-03-2020 09:30


Niszowa sieć perfumerii Quality Missala to miejsca szczególne: roztaczają przed gościem świat tajemnych zmysłów, otulają bogactwem doznań i wytworną elegancją. Inspirowana francuskimi butikami modernizacja wrocławskiej perfumerii miała wprowadzić do wnętrza sensualność i kobiecość.

Projekt wrocławskiego butiku to, jak mówi Marlena Kwiatkowska z pracowni Royal Arts: elegancja skąpana zapachem. Bogata paleta barw oscyluje wokół luksusowego połączenia stonowanych zieleni i złota, a podłoga przykryta kwiatowym motywem łączy całość w subtelną, miękką i kobiecą przestrzeń. Listwy górne, złote stoliki czy obfite zasłony potęgują odczucie luksusu. Wzór Velvet Bloom Green z kolekcji Rawline Scala współgra ze zgaszonymi, mchowymi zieleniami wnętrza, a delikatny, subtelny, kwiatowy wzór dodaje aranżacji łagodności. Wszystkie fragmenty aranżacji przenikają się, tworząc harmonijną, spójną kompozycję i wzajemnie się podkreślając.

- Każdy element projektu jest ważny, należy stworzyć symbiozę zastosowanych kolorów i materiałów. Trzeba również projektować z umiarem i z myślą o przyszłości naszej planety – opowiada autorka projektu.

Wykładzina jest naturalnym rozwiązaniem w przypadku realizacji, w których zależy nam na osiągnięciu poczucia harmonii, miękkości i lekkości wnętrza. Ten materiał podłogowy oczywiście  sprawdza się także w przypadku konieczności wygłuszenia posadzki, a projektantce zależało na wywołaniu już od progu wrażenia wdzięku i finezji. Nawet w najbardziej wysublimowanych projektach nie wolno zapomnieć o względach praktycznych. Butik to miejsce często odwiedzane, materiał podłogowy musi podołać znacznym obciążeniom; musi także być łatwy w konserwacji. Nie bez znaczenia jest także krótki czas montażu.

W projekcie postawiono na wykładziny marki ege, których dystrybutorem w Polsce jest Carpet Studio. Co skłoniło autorkę projektu do ich zastosowania? - Ogromne spektrum wzorów zaskakujących w odbiorze, trwałość materiałowa i to, że wykładziny wykonywane są z materiałów z recyklingu. Możliwość wdrożenia własnego wzoru stworzonego pod konkretny projekt daje nieograniczone możliwości twórcze - opowiada Marlena Kwiatkowska. Dla pracowni Royal Arts bardzo ważnym kryterium wyboru okładziny podłogowej były kwestie ekologiczne. Rawline Scala to kolekcja wykonana z przędzy Econyl - powstałej ze zregenerowanych odpadów przemysłowych, takich jak porzucone sieci rybackie. Projektowanie z myślą o przyszłości jest być może najważniejszym wyzwaniem dla architektów kolejnej dekady.