×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Inteligentne zarządzanie prywatnością w nowoczesnym biurze

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 lis 2018 11:14

Szkło to nieodłączny element nowoczesnego biura. Projektanci stosują je, aby wnętrza wyglądały przestronnie i lekko oraz były lepiej oświetlone. Niestety szklane ścianki działowe nie gwarantują poczucia prywatności, które jest niezbędne podczas ważnych negocjacji czy pracy nad wymagającym projektem. Na szczęście architekci wnętrz, chcąc stworzyć w biurze kameralną atmosferę, mają do wyboru znacznie więcej niż tradycyjne żaluzje czy ciężkie kotary.

REKLAMA

Folia Sonte to inteligentne rozwiązanie stworzone z myślą o komforcie użytkowników nowoczesnych biurowców, nierzadko oszklonych od podłogi do sufitu.

 

Łatwe zarządzanie prywatnością

W nowoczesnym biurze pomieszczenia zmieniają się i dostosowują do potrzeb użytkowników. Oszklona kancelaria czy gabinet dentystyczny przez większość dnia może pełnić funkcję efektownej wizytówki firmy. W dowolnej chwili przezroczyste ściany czy okna zamienią się w mleczne, aby zapewnić komfortowe warunki do pracy czy poufnych spotkań. Inteligentną folię Sonte można zainstalować na dowolnej szklanej powierzchni, aby cieszyć się prywatnością, dokładnie wtedy, gdy jest ona potrzebna. Montaż przebiega błyskawicznie, bez zbędnego bałaganu czy jakiegokolwiek remontu. Folia Sonte została zaprojektowana tak, aby przyklejać ją samodzielnie, ale można również skorzystać z pomocy specjalistów. Sterowanie jest banalnie proste - przezroczystość szyby zmienia się przy pomocy pilota, zwykłego przycisku lub intuicyjnej aplikacji mobilnej na urządzenia z systemami Android i iOS. Dzięki aplikacji folię można kontrolować również zdalnie lub wpiąć ją w ekosystem innych inteligentach urządzeń.

Komfort pracowników i klientów

Nowoczesne biuro to nie tylko dobry design, ale również komfort pracy i oszczędność energii. W upalne dni inteligentna folia Sonte pozwala ograniczać wydatki na klimatyzację, co przekłada się również na ochronę środowiska. Naklejona na szybę w minimalnym stopniu wpływa na jej przezroczystość, ale zatrzymuje szkodliwe promieniowanie UV oraz ogranicza nadmierne nasłonecznienie wnętrza. W przeciwieństwie do zasłon czy żaluzji, folia Sonte jest łatwa do utrzymania w czystości, gdyż nie wymaga czyszczenia ani prania. Czas sprzątania biura ulegnie skróceniu, bo myje się ją jak zwykłe okna. Na folii nie gromadzi się również kurz, co okazuje się ogromną zaletą w czasach, gdy wiele osób cierpi na uciążliwe alergie.

Jak to działa?

Folia Sonte wykorzystuje nowatorską technologię cyfrowego cieniowania. Pomiędzy dwoma warstwami folii PET znajdują się ciekłe kryształy, które mogą zmieniać swoje ułożenie. Gdy folia jest włączona, napięcie z zasilacza powoduje, że kryształy układają się regularnie i folia staje się przezroczysta. Z kolei po wyłączeniu, kryształy rozpraszają się, co przekłada się na mleczną barwę szyby. Folia Sonte zużywa niewiele prądu - zaledwie 4,5 W na mkw., czyli mniej niż większość energooszczędnych żarówek LED. Zasilacz i okablowanie są niewidoczne po instalacji, więc nie wpływają na estetykę wnętrza.

Rozwiązanie dostępne dla każdego

Do niedawna, ze względu na wysoką cenę, technologia wykorzystywana w ciekłokrystalicznej folii była zarezerwowana wyłącznie dla największych korporacji. Dziś wygodne zarządzanie prywatnością jest dostępne praktycznie dla wszystkich. Stosuje się ją nie tylko w biurach, ale i domach czy mieszkaniach. Na folię Sonte w swoich siedzibach postawiły duże firmy, takie jak Delphi, Skanska, Maspex i Bank Zachodni WBK. Można ją również spotkać w gabinetach lekarskich, kancelariach adwokackich czy niewielkich sklepach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie