REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Interakcja, zaskoczenie i eksploracja, czyli Kuchnia Doznań według Ikea

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 paź 2018 15:16
Interakcja, zaskoczenie i eksploracja, czyli Kuchnia Doznań według Ikea
fot. mat. pras.

Ikea w Blue City to moc nowości naszpikowanych technologią. Jedną z nich jest Kuchnia Doznań – miejsce, gdzie za pomocą interakcji można poznać asortyment sklepu w „naturalnej” aranżacji.

REKLAMA

Przy projektowaniu Kuchni Doznań twórcom przyświecało hasło „Życie toczy się w kuchni”. To miejsce, gdzie klient może wejść w interaktywną zabawę z asortymentem Ikea, może poznać, przetestować i wybrać produkty, które najlepiej odpowiadają na jego potrzeby.

- Projektując kuchnię doznań bazowaliśmy na formule edukacyjnej. Testowaliśmy już kuchnie edukacyjne w innych sklepach Ikea i biorąc pod uwagę najnowsze trendy, postanowiliśmy podejść do tego projektu troszkę inaczej. Zaprojektowaliśmy doświadczenie, które jest zaskakujące i angażujące. Przy projektowaniu wzięliśmy pod uwagę naturalne zachowania naszych klientów, którzy wchodząc do wnętrz, dotykają, otwierają, eksplorują. Nie chcieliśmy epatować technologią, dlatego w Kuchni Doznań nie ma przycisków – chcieliśmy, aby technologia była niewidoczna. W tym celu wykorzystaliśmy inteligentne sensory tak, by interakcje były bardzo intuicyjne i stanowiły przede wszystkim przedłużenie naturalnej eksploracji wnętrza. W efekcie mamy interakcje, w których produkty opowiadają same o sobie, opowiadają o swoich benefitach, a klienci uczą się przy jednoczesnej świetnej zabawie - mówi Eliza Tomaszek, projektant wnętrz Ikea.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie