×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Islandia mówi stop plastikowi. Czy 18 kroków wystarczy?

  • Autor: wp.pl
  • 23 lis 2018 14:40
Islandia mówi stop plastikowi. Czy 18 kroków wystarczy?
fot. unsplash

Władze Islandii zakazały korzystania z plastikowych słomek, sztućców i torebek. Od 2020 roku konsekwentnie będą wprowadzane w życie nowe przepisy - podaje portal wp.pl. Temat zrównoważonego rozwoju i zakazu użytkowania plastikowych przedmiotów będzie szeroko omawiany w gronie ekspertów podczas Forum Dobrego Designu 2018 i 4 Design Days 2019.

REKLAMA

Aby nadzorować plan pozbywania się plastiku z codziennego użytku, władze Islandii powołały do tego specjalną grupę zadaniową. Plan zakłada 18 kroków, dzięki którym obywatele Islandii zmniejszą ilość odpadów tworzyw sztucznych. Docelowo władze wyspy mają całkowicie zakazać stosowania  plastikowych wyrobów jednorazowego użytku.

Przypomnijmy. Parlament Europejski poparł wprowadzenie w UE zakazu sprzedaży przedmiotów jednorazowego użytku, takich jak plastikowe sztućce, słomki, talerze czy patyczki do uszu. Obecnie produkty z tworzywa sztucznego stanowią 70 proc. odpadów w morzu. Zakaz wykorzystywania i sprzedaży plastiku jednorazowego użytku, dla którego dostępne są alternatywy, miałby obowiązywać od 2021 roku. Czy nowe prawo będzie miało wpływ na projektowanie i architekturę? Czy i jak zmieni pracę architekta i designera? O tym będziemy rozmawiać m.in. w trakcie Forum Dobrego Designu w Warszawie (6.12.2018 r., Warszawa) oraz 4 Design Days w Katowicach (24-27.01.2019 r., Katowice).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie