×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jaime Hayon, Caesarstone i Milan Design Week? Pawilon niczym... kalejdoskop

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 01 cze 2018 09:00
Jaime Hayon, Caesarstone i Milan Design Week? Pawilon niczym... kalejdoskop
Jaime Hayon dla Caesarstone, Milan Design Week, fot. mat. pras.

Choć od prezentacji niniejszego pawilonu minął już rok, do dziś stanowi on niezwykłe i pobudzające wyobraźnię wydarzenie świata designu i architektury. Słynny hiszpański projektant Jaime Hayon i Caesarstone, producent powierzchni z konglomeratu kwarcowego, podjęli się współpracy, która zaowocowała wystawą podczas Milan Design Week. Zaprezentowano tam pawilon architektoniczny „Age Folk”, który to jest nawiązaniem do słynnego Pałacu Kryształowego zbudowanego w Hyde Park w Londynie na Wielką Wystawę w 1851 roku.

REKLAMA

Pałac Kryształowy szkicu Josepha Paxtona był budynkiem z żeliwnych i szklanych prefabrykatów. Niezachowany do dziś miał 549 m długości i 43 m wysokości. Znany hiszpański designer i równie popularny producent powierzchni kwarcowych Caesarstone odtworzyli jego miniaturę poprzez połączenie wysokiej klasy konglomeratu kwarcowego, kolorów, metali i witraży, dzięki czemu stworzyli magiczny świat fantazji inspirowany środowiskiem naturalnym, królestwem zwierząt i folklorem różnych kultur. Będąc wewnątrz ma się wrażenie, że jest się w centrum kalejdoskopu.

Jaime Hayon urodził się w Madrycie w 1974 roku. Po ukończeniu studiów projektowych w Madrycie i Paryżu w 1997 roku dołączył do Fabrica - finansowanej przez firmę Benetton szkoły projektowania i komunikacji we Włoszech. Do 2003 roku kierował tam działem projektowym. W 2000 roku założył własne studio i od 2003 roku skupił się wyłącznie na swoich pracach. Obecnie jego biura działają nie tylko w Hiszpanii, ale też we Włoszech i Japonii.

Hayon projektował meble dla tak znanych międzynarodowych marek, jak Fritz Hansen, Magis, Established and Sons, Bisazza, B.D. Barcelona, ​​Se London, Bernhardt Design, Ceccotti i Moooi. Ale meble nie są jedynym obszarem jego projektowej działalności. Na przykład, zaprojektował w 2013 roku głośną kolekcję zegarków dla szwajcarskiej marki Orolog, dzięki której znalazł się w gronie designerów zacierających granice między sztuką, dekoracją a designem. Z powodzeniem projektuje również wnętrza obiektów publicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie