×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jaime Hayon i Elena Salmistraro dla marki Bosa. Ich projekty zaskakują!

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 30 lip 2018 11:17
  • Zaktualizowano: 30 lip 2018 11:20
Jaime Hayon i Elena Salmistraro dla marki Bosa. Ich projekty zaskakują!
fot.Mood Design spod kreski Eleny Salmistraro

Bosa skrywa skrzynię pełną skarbów. Zajrzyjmy do jej środka i poznajmy magiczny świat zamieszkiwany przez niezwykłe indywidua…

REKLAMA

Dekoracyjna ceramika śmiało wraca do wnętrz w niezwykłych formach, wykreowanych przez najlepszych projektantów. Przoduje w tym marka Bosa, której najnowsze propozycje autorstwa Eleny Salmistraro i Jaime'a Hayona urzekają nadzwyczajną oryginalnością i mocną symboliką.

Elena Salmistraro swoją kolekcją Most Illustrious oddaje hołd włoskim mistrzom designu, takim Achille Castiglioni (którego setna rocznica urodzin przypada na 2018 rok), Riccardo Dalisi, Michele De Lucchi, czy Alessandro Mendini, tworząc trójwymiarowe ceramiczne totemy. Figurki fizycznie przypominają poszczególnych artystów, a jednocześnie można w nich dopatrzeć się nawiązania do prac, które uczyniły ich sławnymi na całym świecie.  

Z kolei kolekcję Theatre Hayon tworzą kolorowe przedmioty codziennego użytku, którym autor Jamiego Hayona nadał wyszukane, osobliwe kształty.

Nowości świetnie korespondują z modelami, które zadebiutowały na styczniowych targach – wazonami Fusca projektu Constance Guisset i maskami Primates, będącymi uzupełnieniem kolekcji wazonów i talerzy autorstwa Eleny Salmistraro.

Ręcznie wykonane dekoracje i elementy zastawy stołowej znakomicie wpisują się w charakterystyczny styl włoskiej marki. Oryginalne kształty ceramiki Bosa, fantazyjne wykończenia i unikalna paleta kolorystyczna sprawiają, że modele są istotnymi elementami dekoracyjnymi każdego wnętrza. Ceramika Bosa dostępna jest w salonie Mood Design.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie