Jak będzie wyglądało podróżowanie przyszłości? Włoska firma ma pomysłPropertyDesign.pl - 24-04-2020 13:15


Świat dotknięty pandemią koronawirusa próbuje powoli wracać do "normalności". Towarzyszyć jej będzie jednak wiele zmian, również w projektowanych przestrzeniach. Jaką metamorfozę przejdą środki transportu? Włoska firma specjalizująca się w projektowaniu siedzeń do samolotów ma pomysł na social distancing w powietrzu.

Pandemia koronawirusa zaskoczyła cały świat, paraliżując wiele gałęzi gospodarki, w tym również turystykę i transport. Coraz więcej krajów znosi jednak wprowadzone restrykcje i zapowiada powrót do "nowej normalności". Ta nowa normalność będzie jednak zgoła inna od świata sprzed pandemii: z naciskiem na social distancing i bezpieczeństwo epidemiczne. Już teraz pojawiają się głosy, że biura będą inaczej projektowane, z zachowaniem społecznego dystansu pracowników, a branża hospitality będzie musiała spełniać wyższe wymogi sanitarne. Czy zmieni się również sposób w jaki podróżujemy?

Włoska firma Aviointeriors specjalizująca się w projektowaniu i produkcji siedzeń pasażerskich do samolotów wyszła z inicjatywą wprowadzenia zasad social distancing również w samolotach. Proponuje rozwiązanie Glassafe: przesłony montowane na siedzeniach, pozwalające odseparować pasażeró podróżujących w tym samym rzędzie.

Przesłony tworzyć mają barierę ochronną wokół pasażera, minimalizując tym samym ryzyko zarażenia się wirusem od osoby podróżującej nieopodal. Ich design pozwala na łatwy montaż na istniejących siedzeniach, a transparentna powierzchnia przepuszcza światło i nie przytłacza wnętrza samolotu. Czy tak będzie wyglądało podróżowanie przyszłości?