×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak nowe technologie wpłyną na zmiany w miejscach pracy?

  • Autor: PAP
  • 30 lip 2018 16:31
Jak nowe technologie wpłyną na zmiany w miejscach pracy?
fot. unsplash

Miejsca pracy przyszłości będą znacznie różnić się od tych, w których dziś swoje obowiązki wykonują pracownicy. Największe zmiany niesie ze sobą postępująca automatyzacja, dzięki której wzrośnie wydajność pracy - ocenia serwis Tech Radar.

REKLAMA

Tech Radar zauważa, że wpływ nowych technologii na pracę widoczny jest już obecnie, m.in. w zakresie komunikacji. Pracownicy dzięki wykorzystaniu narzędzi takich, jak Slack czy Flock nie są już przywiązani do stacjonarnych linii telefonicznych bądź biur, a zespoły często składają się z pracowników rozmieszczonych w wielu różnych lokalizacjach.

Zdaniem serwisu, biznes znajduje się obecnie na krawędzi wielkich zmian, które przyniosą ze sobą rozkwit technologii sztucznej inteligencji, automatyzację procesów produkcyjnych i przekształcenia w sposobach projektowania usług i produktów, nakierowane na uproszczenie doświadczenia użytkownika (ang. user experience).

Tech Radar spekuluje, że trendy w tej ostatniej dziedzinie wpłyną wkrótce na dostawców wielu usług cyfrowych, którzy będą chcieli dostarczać swoim użytkownikom możliwość maksymalnie uproszczonego korzystania ze swoich produktów, niezależnie od segmentacji klientów. Jak podkreśla serwis, prostota wyprze już wkrótce z sektora usług cyfrowych skomplikowane konfiguracje i wymagania stojące na drodze do łączenia produktów.

Automatyzacja procesów produkcyjnych i obliczeniowych z kolei - według serwisu - wywrze znaczący wpływ na takie sektory gospodarki, jak np. finanse, kadry i technologie informacyjne. Tech Radar podkreśla, że wszystkie te gałęzie biznesu działają w oparciu o procedury podlegające standardom, które wymagają wprowadzania dużej ilości danych do systemu. Automatyzacja powtarzalnych zadań, które do tej pory spoczywały na pracownikach, pozwoli im skupić się na wykonywaniu innych czynności, na które obecnie firmy nie mają jeszcze zasobów - zauważa serwis.

Sztuczna inteligencja natomiast zdaniem Tech Radar nie będzie stanowiła takiego zagrożenia dla rynku pracy, jak obecnie spekulują media. Serwis ocenia, że wykorzystanie uczenia maszynowego przyczyni się do stworzenia nowych możliwości dla kreatywności w miejscu pracy poprzez zmaksymalizowanie wyników pracy np. w dziedzinie analizy danych, a także usprawni komunikację np. między członkami zespołów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie