REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Jak powstaje najbardziej ekologiczna wykładzina na świecie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 sty 2018 15:13

Jesteś ciekaw jak powstaje linoleum? Nie do końca wierzysz, że to naturalna podłoga? Zobacz jak wygląda proces produkcyjny Marmoleum – najpopularniejszej wykładziny linoleum na świecie.

REKLAMA

Od oleju lnianego zmieszanego z naturalną żywicą zaczyna się proces tworzenia Marmoleum. Obecnie jedynie garstka ludzi zna tajemnicę jego produkcji. Cały proces zajmuje niemal dwa miesiące.

Linoleum tworzone pod marką Marmoleum składa się w 97 proc. z produktów naturalnych - poza olejem lnianym i naturalną żywicą także z mączki drzewnej, wapienia, juty i barwników.

 

Wykładziny Marmoleum są bardzo trwałe i odporne na ścieranie (nawet przez kilkadziesiąt lat), są higieniczne i łatwe w pielęgnacji (można wywijać na ścianę), a przy tym są trwale antyalergiczne i bakteriostatyczne (zapobiegają rozmnażaniu się bakterii m.in. MRSA i E. coli).

Kolorystyka wykładzin Forbo Marmoleum to kilkaset wzorów i kolorów – od współczesnych, jednobarwnych, stonowanych – po bardziej klasyczne, nakrapiane i marmurkowe. Wykładziny dostępne są w rolce, a także w płytkach i panelach, co umożliwia stworzenie unikatowych wzorów na podłodze.

Marmoleum można instalować w placówkach służby zdrowia, gabinetach lekarskich, pomieszczeniach użyteczności publicznej, placówkach edukacyjnych (przedszkola, szkoły, uczelnie), biurach.

Marmoleum produkowane jest w fabrykach Forbo w Assendelft (Holandia) oraz w Kirckaldy (Szkocja). Forbo jest największym producentem linoleum na świecie produkującym rocznie ponad 30 mln mkw. wykładziny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie