REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Jak stworzyć dobre biuro?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 lip 2018 09:26
Jak stworzyć dobre biuro?
fot. mat. prasowe

Kilka lat temu w strukturze Grupy Nowy Styl utworzony został Dział Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy, czego efektem jest m.in. trzecia ekspercka publikacja z zakresu badań przestrzeni pracy. Meblowy gigant pokazał, na jakim etapie popełniane są błędy oraz jak ich uniknąć lub naprawić.

REKLAMA

Grupa Nowy Styl udostępniła na swojej stronie internetowej raport pt. „Jak stworzyć dobre biuro?”. Szczegółowa analiza pięciu istotnych potrzeb pracowników biurowych, to już trzecia ekspercka publikacja z zakresu badań przestrzeni pracy – dziedziny, którą firma konsekwentnie rozwija.

Kilka lat temu w strukturze Grupy Nowy Styl utworzony został Dział Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy. Powołanie działu było potwierdzeniem kolejnego etapu rozwoju firmy, która urosła do rangi eksperta w kompleksowych rozwiązaniach meblowych dla przestrzeni biurowych oraz budynków użyteczności publicznej. Kilkanaście osób tworzących zespół – psycholodzy, socjolodzy czy architekci – codziennie bierze pod lupę czynniki wpływające na warunki pracy, a owocem ich analiz są m.in. raporty oparte na własnych badaniach.

Publikacja pt. „Jak stworzyć dobre biuro?” stanowi kompendium wiedzy opartej na wieloletniej praktyce firmy w wyposażaniu biur dla klientów z różnych branż. Punktem wyjścia było 5 istotnych potrzeb pracowników, które zostały wybrane na podstawie rozmów i wywiadów z 2,5 tys. osób.

- Wybrane potrzeby szczegółowo przeanalizowaliśmy: pokazaliśmy, na jakim etapie popełniane są błędy oraz jak ich uniknąć lub naprawić – opisuje zawartość raportu pt. „Jak stworzyć dobre biuro?” Anna Marszałek z Grupy Nowy Styl, autorka opracowania.Listę najważniejszych potrzeb tworzą: przestrzenna i jasna kuchnia, rozwiązania akustyczne, dostęp do światła dziennego, odpowiednio działająca klimatyzacja oraz sale do spotkań w niewielkim gronie.

„Jakość miejsca pracy wpływa na zadowolenie i produktywność pracowników, a tym samym na konkurencyjność firmy. Bo w dobrze urządzonym biurze chcemy, a nie musimy przebywać. Zatem inwestycja w biuro może być ogromną wartością dodaną. To jasna wskazówka zarówno dla pracodawców, jak i architektów przygotowujących projekt biura” – czytamy w konkluzji raportu.

Oprócz analizy pięciu największych potrzeb pracowników dot. wnętrz biurowych, Grupa Nowy Styl wydała jeszcze dwa raporty: „Czego pragną programiści?” oraz „Flow at Work”. Pierwszy skupia się na stworzeniu odpowiedniego miejsca pracy dla specjalistów z branży IT, zaś drugi podpowiada, jak uzyskać atmosferę, dzięki której obowiązki zawodowe zamieniają się w pasję.

- Uważamy, że jako ekspert w urządzaniu przestrzeni biurowej powinniśmy dzielić się naszą wiedzą. W ten sposób chcemy budować w kraju i za granicą „kulturę przyjaznych biur”, takich, które chronią zdrowie oraz zapewniają m.in. komfort, ergonomię, efektywność i przyjemność z pracy, co jest misją Grupy Nowy Styl – mówi Ewelina Solecka, manager Działu Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie