REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Jak wygląda rynek hoteli designerskich w Polsce?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 lip 2018 10:53
fot. mat. prasowe HRS

72 proc. gości hotelowych uważa, że hotel designerski powinien być nowoczesny. Natomiast aż 56 proc. hotelarzy twierdzi, że hotel designerski to miejsce, które wyznacza trendy. Jednocześnie goście hotelowi i hotelarze mają różne zdanie na temat tego, co według nich powinno znajdować się w miejscu noclegowym określanym takim mianem - takie wnioski płyną z najnowszego raportu HRS.

REKLAMA

W raporcie goście hotelowi wskazali 135 hoteli w Polsce, które uznali za obiekty designerskie. Czy to dużo? Według danych zebranych przez GUS w pierwszym półroczu 2017 r. w Polsce działało około 9 595 hoteli i łącznie 11 043 obiektów hotelowych (hoteli, moteli, pensjonatów i innych). W tej perspektywie liczba 135 stanowi jedynie około 1 proc. W przyszłości może się to jednak zmienić pod warunkiem, że miejscom z lepszym designem będzie towarzyszyć wysoko wykwalifikowana i doświadczona obsługa obiektu.

Choć hotele designerskie nie są w Polsce zbyt popularne, coraz więcej gości hotelowych szuka ich podczas wybierania miejsca noclegowego.

Aż 56 proc. osób zapytanych przez przedstawicieli HRS odpowiedziało, że to właśnie styl hotelu zadecydował o rezerwacji przez nich miejsca. Jak się okazuje, większość z nich jest w stanie zapłacić za dwuosobowy pokój w hotelu designerskim od 200 do 300 zł.

Niektórym osobom design hoteli podoba się tak bardzo, że chcą wykorzystać część elementów wystroju w swoim mieszkaniu. I choć jeszcze niedawno niektórzy goście korzystali w domu z pachnących kosmetyków z nazwą hotelu na etykiecie, obecnie większość z nich raczej odtwarza w domu zaobserwowane rozwiązania.

Z drugiej strony są związane bezpośrednio z samym designem – zdobienia ścian, kolorystka, dekoracje czy wybór zdobionych mebli.

Więcej na temat hoteli designerskich znajduje się w raporcie HRS Hotelowy Design. Poza wynikami ankiety przeprowadzonej przez przedstawicieli sieci hoteli są tam również wywiady i opinie specjalistów z branży hotelarskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!