REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Jakie dekory pasują do mebli biurowych? Znamy opinie ekspertów

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 18 maj 2018 10:08
Jakie dekory pasują do mebli biurowych? Znamy opinie ekspertów
fot. unsplash

Segment mebli biurowych rozwija się niezwykle dynamicznie. Duży wpływ na ich wzornictwo mają papiery dekoracyjne. O najnowszych trendach mówią ich producenci.

REKLAMA

Sylwia Lasota, kierownik ds. sprzedaży krajowej i marketingu w firmie Interprint

Wzornictwo mebli biurowych w ostatnich latach przeszło znaczącą przemianę, którą określić można jednym mianem – redukcja. W przestrzeniach biurowych coraz mniej jest mebli – tradycyjnych regałów, olbrzymich biurek, szaf i szafeczek. Powód takiego stanu rzeczy jest łatwy do określenia – potrzebujemy coraz mniej miejsca na archiwa, papierowe dokumenty, segregatory i katalogi. Coraz więcej materiałów dostępnych jest w wersji elektronicznej, a przechowuje się je jeśli nie w laptopie, to w małych magazynach pamięci – dyskach zewnętrznych, pendrivach... Z drugiej strony, samo miejsce jest coraz cenniejsze, więc doceniamy każdy metr przestrzeni.

Zmiana czy też transformacja tego jak pracujemy, bezpośrednio przełożyła się więc na wygląd i wyposażenie biur. Sprzęty – w tym rzecz jasna meble – są oczywiście nadal potrzebne, ale jest ich mniej. Redukcja ta pociągnęła za sobą również minimalizację aranżacji. I to widoczne jest również w dekorach, jakie wybierają projektanci do nowoczesnych przestrzeni biurowych.

Małgorzata Sarnicka, dział Design i Marketing Produktu w firmie Schattdecor

Styl, a co za tym idzie i powierzchnie mebli biurowych, nie opierają się trendom, jakie zachodzą w społeczeństwie, ale są coraz silniej powiązane ze zmianami, które dokonują się w świecie architektury, oraz zmianom w komunikacji zarówno pod względem technologicznym, jak i mentalnym. W idealnym projektowaniu mebli biurowych szczególną podstawą wyboru jest spójność z bryłą budynku, filozofią firmy, jak i kulturą przedsiębiorstwa. W centrum uwagi stawia się użytkownika biura, któremu chcemy zapewnić komfort pod względem ergonomii i komunikacji, mającej szczególny wpływ na efekty coraz częściej zespołowej pracy. Równocześnie miejsce pracy to coraz częściej spotkanie kilka różnych generacji i kultur, dlatego poszukuje się – mimo wszystko – dekorów o neutralnym charakterze, które pomagają znaleźć wspólny mianownik i dobrze korespondują z innymi elementami wnętrza oraz zastosowanych we wnętrzu materiałów. Po ponadczasowych, soczystych bukach, które wiodły prym w latach 90., obecnie dobrze sprawdzają się łagodne akacje i buki w skandynawskich, jasnych odcieniach z nutą szarości lub wąskosłoiste dęby.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie