Jan Sikora: Gdańsk był dla nas punktem wyjścia i inspiracjąDobrzemieszkaj.pl - 22-06-2017 11:42


Jednym z ciekawszych, najnowszych projektów pracowni Sikora Wnętrza są wnętrza hotelu Number One na gdańskiej Wyspie Spichrzów. O tym projekcie opowiadał dr hab. Jan Sikora podczas Studia Dobrych Rozwiązań w Gdańsku.

- W projekcie starliśmy się oddać to, co wyjątkowe w Gdańsku. Miasto - jego wspaniałość kiedyś i dziś było dla nas punktem wyjścia oraz inspiracją do stworzenia miejsca dla nowoczesnego i ceniącego sobie jego charakter człowieka. Uzyskany styl to zderzenie sprzeczności: historii z nowoczesnością, bogactwa i prostoty form, ciężkich mebli gdańskich z lekkością współczesnego designu. Dzięki tym, dość odważnym połączeniom, chyba udało nam się uzyskać zamierzony efekt i wyznaczyć nowy gdański styl - mówił dr hab. Jan Sikora podczas Studia Dobrych Rozwiązań w Gdańsku.

We wnętrzu znalazło się miejsce na takie perły współczesnego designu jak krzesła bujane NUB Andreu World, hoker Moooi New Antiques czy popularny kamień bianco carrara. Wnętrze pełne jest customowych elementów projektowanych na specjalne zamówienia (jak sofy w części restauracyjnej, kasetonowy sufit czy czarne elementy wewnętrznej stolarki).