×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jaworzno ma swoje małe Centrum Nauki Kopernik

  • Autor: www.jaworzno.pl
  • 21 kwi 2022 11:15
Jaworzno ma swoje małe Centrum Nauki Kopernik
„Małe” Centrum Nauki SOWA w GEOsferze już otwarte, fot. www.jaworzno.pl

W Ośrodku Edukacji Ekologiczno – Geologicznej „GEOsfera” w Jaworznie otwarto minicentrum nauki „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności”. Dzięki temu można zobaczyć specjalną wystawę oraz Majsternię - przestrzeń swobodnego eksperymentowania.

REKLAMA

W otwarciu piątej w Polsce SOWY udział wzięli m.in. Paweł Silbert – Prezydent Miasta Jaworzna, Włodzimierz Bernacki – Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki, Robert Firmhofer – Dyrektor Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Beata Białowąs – Członek Zarządu Województwa Śląskiego, Waldemar Andzel – Poseł na Sejm RP oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Rady Miejskiej oraz miejskich instytucji i przyjaciele „GEOsfery”.

Eksponaty przetestowali również uczniowie dwóch jaworznickich szkół – Szkoły Podstawowej nr 12 i 16.

Decyzję o powstaniu strefy w Jaworznie odebrała we wrześniu 2021 r., z rąk Roberta Firmhofera – Dyrektora Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – Dyrektor Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie – Agnieszka Chećko.

„Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA” to wspólny projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. W jego ramach w 32 miastach w całej Polsce, w tym w Jaworznie, powstaną minicentra nauki, do których przenoszone są najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze warszawskiego „Kopernika”.

W każdej placówce mieścić się będzie wystawa oraz Majsternia – przestrzeń swobodnego eksperymentowania, w której odbywać się będą także różnorodne zajęcia.

Wystawa składa się z 15 eksponatów zaprojektowanych i zbudowanych przez zespół Centrum Nauki Kopernik. Ukazują one zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie