Jedna kolekcja to za mało. Vank odsłania projekty nowych boksów akustycznychPropertyDesign.pl - 30-09-2019 09:17


VANK, lider boksów akustycznych na polskim rynku, to marka podejmująca trudne architektoniczno – techniczne projekty. Dlatego rozwiązania akustyczne stały się dla niej idealnym wyzwaniem. Zdobywszy rynki zagraniczne, m.in. dzięki kolekcji boksów z diamentową strukturą nagrodzoną iF Design Award, rozszerza ofertę o szereg kolejnych funkcji i wykończeń. W zgodzie z aktualnymi trendami proponuje rozwiązania nadążające za potrzebami dynamicznie zmieniającego się miejsca pracy, pracownika i globalnej wioski. Na jesiennych targach i wystawach w Niemczech, Danii, Austrii, Dubaju i Warszawie VANK pokazuje kolejne odsłony kategorii mebli, które skutecznie izolują od hałasu, wprowadzają do biura balans, czyste powietrze, ducha kreatywności i szacunek do natury.

Już główne linie boksów nadają estetycznego, wyrazistego charakteru przestrzeni biurowej i miejsc publicznych. VANK_WALL z diamentową strukturą ścian i VANK_WALL2  z naprzemienną formą fal - sprawiają, że dźwięki są rozbijane i pochłaniane.  VANK, idąc dalej, prezentuje kolejne odsłony boksów akustycznych, które jak wielkogabarytowe rzeźby ubiorą każde wnętrze. Dodatkowo nowe propozycje powstają z troską o zdrowie użytkownika, zasoby i środowisko naturalne. Przestawne, modyfikowalne boksy zwiększają możliwości użytkowania obiektu i zmniejszają ilość odpadów budowlanych przy modernizacjach budynków w przyszłości.

WALL_ORGANIC  to pomysł na wykończenie boksu akustycznego innowacyjnym organicznym materiałem, który otrzymał nagrodę Green Produkt Award 2019. Pachnąca łąką polna mieszanka arniki, chabrów, wrzosów, płatków róż i margaretek nałożona jest na oddychający podkład wykonany w 100% z lnu.  Organiczna ściana wpływa pozytywnie na wszystkie zmysły i wywołuje pierwotne uczucie naszej nierozerwalnej więzi z naturą. 

WALL_ JUNGLE to propozycja „biophilic design” powstała z zamiłowania do natury. Ściana pokoju akustycznego wykonana jest z roślin oczyszczających powietrze. Rośliny doniczkowe, specjalnie wybranych gatunków, ściśle do siebie przylegając tworzą wrażenie przebywania w prawdziwej dżungli. Kontakt z zielenią zmniejsza stres, reguluje ciśnienie krwi, wprowadza emocjonalną i zdrowotną równowagę, wpływając motywująco na pracowników każdego dnia.

WALL_GRAPHIC to wersja, w której ściany wewnętrzne i zewnętrzne pokryte są grafiką artystyczną nadrukowaną cyfrowo na materiał akustyczny produkowany z recyklingowanych butelek PET. Dostępnych jest 5 trendowych wersji kolorystycznych wzoru doskonale adaptujących się do różnych identyfikacji wizualnych firm. Boksy graficzne najlepsze zastosowanie znajdą w firmach nowych technologii czy związanych z reklamą, designem i modą oraz wszędzie tam, gdzie potrzebne są bodźce do pracy twórczej.

To także wymarzone obiekty dla przestrzeni publicznych. Bardzo łatwo je odnaleźć na dużych obszarach, w tłumie ludzi czy podczas eventów.

WALL_CREATIVE to opcja bosków akustycznych, w których tylna ściana została zastąpiona szkłem magnetycznym z możliwością pisania. Na tablicy można rysować, a także robić moodboardy - zawieszać materiały za pomocą magnesu. Tak wyposażona przestrzeń doskonale służy podczas burzy mózgów, warsztatów strategicznych oraz szkoleń.

Wszystkie boksy są dostępne wraz z nowoczesnymi akcesoriami. Mediaporty, cicha i wydajna wentylacja, energooszczędne oświetlenie LED sprzyjające koncentracji, panele sterujące z funkcją pomiaru: natężenia oświetlania, czystości powietrza i poziomu hałasu, nagłośnienie, uchwyt do zamontowania ekranu   ten zakres jest stale poszerzany i usprawniany.

Warto wspomnieć, że marka, od początku działania, myśli o rozwoju w sposób zrównoważony. Dlatego warto użyć mebli VANK w budynkach starających się o certyfikat ekologiczny LEED. Przestawne, modyfikowalne boksy zwiększają możliwości użytkowania obiektu i zmniejszają ilość odpadów budowlanych przy modernizacjach budynków w przyszłości. Lokalność, recycling, ograniczanie odpadów i emisji szkodliwych substancji oraz naturalne materiały i dokumenty poświadczające ekologiczną produkcję - to zaświadczenie o odpowiedzialności zarówno za zespół, jak i otoczenie i przyszłe pokolenia.