REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Karim Rashid po skandynawsku

  • Autor: Propertydesign.pl / Biznesmeblowy.pl
  • 14 mar 2017 11:42
Karim Rashid po skandynawsku
Karim Rashid fot. mat. prasowe Kinnarps
Karim Rashid po skandynawsku
Karim Rashid po skandynawsku
Karim Rashid po skandynawsku
Karim Rashid po skandynawsku
Karim Rashid po skandynawsku
Karim Rashid po skandynawsku
Karim Rashid po skandynawsku

Karima Rashida znamy z przeróżnych projektów - tworzył zarówno dywany, dekoracje ścian, oświetlenie, ceramikę łazienkową, masę użytecznych (albo i nie) drobiazgów, jak też całościowe koncepcje wnętrz. Tym razem Rashid zaprojektował meble dla trzech marek należących do Grupy Kinnarps.

REKLAMA

Współpraca Grupy Kinnarps z Karimem Rashidem zaowocowała trzema nowymi meblami, które projektant stworzył specjalnie dla marek - Materia, NC i Skandiform. Są wśród nich: stołek barowy Kaloo (Materia), wielofunkcyjne krzesło Manhattan (NC) oraz fotel Phaze (Skandiform).

- Praca z międzynarodowymi projektantami, mająca na celu rozszerzanie naszych projektów i docieranie do globalnego rynku, stanowi część naszej strategii. Skoro odnieśliśmy wielki sukces w Ameryce Północnej, logiczne wydawało się podjęcie współpracy z projektantem ze Stanów Zjednoczonych - mówi Thomas Johannesson, dyrektor generalny Materii, NC i Skandiformu. Zwykle nie pracujemy z tym samym projektantem przy projektach dla wszystkich trzech marek, ale po spotkaniu z Karimem w Nowym Jorku zdecydowaliśmy się zrobić wyjątek. Jego celem jest zawsze coś niespodziewanego, a to pokrywa się z naszą ambicją, by nasze marki były innowacyjne i kreatywne - dodaje.

Dla mieszkającego i pracującego w Nowym Jorku Karima Rashida współpraca jest bardzo interesująca. - Kraje skandynawskie szanują design, który stanowi nieodłączną część ich kultury. Kiedy pracuję z różnymi kulturami, staram się uchwycić zarówno kulturę regionalną, jak i tożsamość marki - mówi projektant. Szanuję każdą firmę, z którą współpracuję i ciężko pracuję, aby zrozumieć, co robią i czego potrzebują. Co do Materii, NC i Skandiformu, widzę, że tworzą projekty, które są minimalistyczne, a przy tym zmysłowe; technologiczne, a jednak ludzkie; innowacyjne i eksperymentalne jednocześnie. Moja filozofia świata fizycznego jest taka sama. Korzystając z mocnych stron każdego klienta, stworzyliśmy trzy oryginalne projekty, które łączą moją wizję i ich marki - podkreśla Rashid.

Wszystkie projekty zawierają elementy charakterystyczne dla twórczości projektanta, a więc żywe, intensywne kolory i organiczne formy. Fotel Phaze zwraca uwagę organicznym kształtem i miękkimi, opływowymi liniami. Z racji swoich rozmiarów zapewnia on siedzącemu duży komfort. Jednocześnie istnieje możliwość zestawiania kilku foteli ze sobą, dzięki czemu można tworzyć oryginalne, wielobarwne kompozycje. Sam projektant, opisując fotel Phaze, pisze o "zmysłowym minimalizmie".

Z kolei wyrosły z fascynacji koncepcjami Bauhausu stołek barowy Kaloo bazuje na kontraście solidnej, prostej podstawy z "falującym" siedziskiem. Natomiast krzesło Manhattan stanowi mistrzowskie połączenie funkcjonalności i niebanalnej formy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie