Kids design space – tak dzieci projektują przestrzeńPropertydsign.pl - 23-03-2016 09:15


Unikatowy projekt edukacji pozaszkolnej "Kids Design Space – dzieci projektują" to cykl warsztatów, na których dzieci współpracują z uznanymi projektantami i pracowniami, jak Oskar Zięta, Pracownia Jasiewicz, Malafor, czy Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Fundacja Open Mind wyszła na przeciw problemom, z którymi stykają się współcześni rodzice i pedagodzy, dlatego zorganizowała projekt „Kids Design Space – dzieci projektują przestrzeń”, czyli wieloetapowy cykl spotkań i warsztatów, które pozwoliły na nawiązanie partnerskiej współpracy między dziećmi a znanymi polskimi projektantami, architektami, ceramikami i ilustratorami.

Dziecięce prace stały się dla profesjonalistów punktem wyjścia, a przede wszystkim inspiracją do dalszej, indywidualnej już pracy nad koncepcjami nowych przedmiotów użytkowych. Podczas zajęć dzieci przeszły przez niezwykły proces tworzenia – od pomysłu do produktu aż po wystawę.  W projekt zaangażowali się tacy architektci i projektanci jak: Oskar Zięta, BASK, Pracownia Jasiewicz, Robert Pludra, Razy 2, Malafor, Ola Mirecka, Joanna Rusin i Anna Lehmann, Pracownia PORT, PAPER HEROES, Kubasek Studio, Barbara Śniegula, Anna Bać, Piotr Michalski i Lea Kazanecka-Olejnik z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, Mariusz Gorzelak i Izabela Bołoz.

Aktualnie fundacja zakończyła II edycję warsztatów. Powstały na nich znakomite projekty. Fundac ja postanowiła zorganizować dla nich wystawę, którą zaprezentuje na tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów we Wrocławiu.