Kino bez wychodzenia z łóżka? To możliwe nawet w przestrzeni miejskiej!Propertydesign.pl - 26-07-2017 11:24


Transatlantyk Festival 2017 dobiegł końca, a wraz z nim jedna z największych atrakcji wydarzenia – Kino Łóżkowe. W łódzkim Pasażu Schillera goście Transatlantyku mogli oglądać najlepsze filmy w wyjątkowej oprawie i niecodziennym otoczeniu. To autorski pomysł Jana A.P Kaczmarka – twórcy i dyrektora festiwalu oraz Piotra Voelkel – właściciela Grupy Kapitałowej VOX.

Kina plenerowe w parkach czy nawet seanse organizowane w samochodach już nikogo nie dziwią. Ale organizatorzy festiwalu Transatlantyk wraz z marką VOX poszli o krok dalej i już od sześciu lat z sukcesem organizują Kino Łóżkowe. W tym roku na czas festiwalu, w Pasażu Schillera w Łodzi stanęło 50 łóżek z baldachimem firmy VOX z kolekcji 4 You, a każde z nich zostało wyposażone w indywidualny projektor i ekran. Ta nietypowa przestrzeń podczas festiwalu zamieniała się nie tylko w salę kinową, lecz także salę wykładową, czytelnię oraz przestrzeń spotkań gości i twórców.

Kino Łóżkowe to wspólny pomysł Jana A.P Kaczmarka – pomysłodawcy i spiritus movens całego festiwalu oraz Piotra Voelkel – właściciela Grupy Kapitałowej VOX. Dzięki ich projektowi łóżka przeniosły się z domów do przestrzeni publicznej, integrując i edukując społeczność festiwalu. Łóżkoteka zaoferowała gościom wyjątkowe doświadczenie: zbiorowe przeżywanie filmowych emocji, jednocześnie w kameralnych warunkach, komfortowej i intymnej przestrzeni. O wyjątkowości przedsięwzięcia świadczy fakt, że amerykański serwis lifestyle’owy BuzzFeed zaliczył go do 10 najbardziej niezwykłych kin na świecie.

Oprócz kina plenerowego Łóżkoteka pełniła również funkcję sali wykładowej i czytelni.