×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Klimatyczne wnętrza restauracji w Kołobrzegu. Ten projekt zaskakuje!

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 21 paź 2022 08:54
  • Aktualizacja: 21 paź 2022 09:01
Klimatyczne wnętrza restauracji w Kołobrzegu. Ten projekt zaskakuje!
Restauracja Migaloo w Kołobrzegu, proj. Monika Buśko-Kuś, fot. Piotr Piątek, piotrpiatek.com

Restauracja Migaloo w kołobrzeskim porcie serwuje owoce morza w nietypowym wydaniu w równie nietypowym wnętrzu. Inspiracją dla niego był humbak biały, a autorką projektu - Monika Buśko-Kuś z pracowni Buśko Design.

REKLAMA

  • Wnętrze restauracji Migaloo zlokalizowanej w Kołobrzeskim porcie nawiązuje wizualnie do rzadkiego morskiego ssaka, humbaka białego, nazywanego także Migaloo. 
  • Zajmujący 117 mkw. lokal pełen jest indywidualnych akcentów, jak chociażby rybie lustro oplecione linami na ścianach - autorski projekt Buśko Design.
  • Autorem koncepcji wnętrz i pomysłodawczynią nazwy lokalu jest Monika Buśko-Kuś, Buśko Design.

W klimatycznej scenerii kołobrzeskiego portu znajduje się wyjątkowa restauracja serwująca owoce morza w nietypowym wydaniu. Nietypowy jest również sam wystrój lokalu, bo choć elegancki i utrzymany w ponadczasowej uniwersalnej kolorystyce, inspiracją dla niego był wodny ssak, humbak biały, zwany również Migaloo. 

Pomysłodawczynią nazwania restauracji imieniem niezwykle rzadkiego okazu wieloryba albinosa była Monika Buśko-Kuś, odpowiedzialna również za projekt wnętrz lokalu. Do wyglądu morskiego ssaka odnosi się jasna, zdominowana poprzez biel, beże i szarości kolorystyka lokalu, ale również faktury wieńczące wnętrze restauracji. Tkanina pod sufitem nawiązuje formą do brzucha i płetw wieloryba, a nieregularny ornament na ścianie ma przywodzić na myśl morską wodę.

Koła-rybie lustra z linami to autorski projekt Moniki Buśko-Kuś, fot. Piotr Piątek, piotrpiatek.com
Koła-rybie lustra z linami to autorski projekt Moniki Buśko-Kuś, fot. Piotr Piątek, piotrpiatek.com

Zajmujące 117 mkw. wnętrze pełne jest indywidualnych, unikatowych akcentów. Jednym z nich są koła-rybie lustra z linami pełniące rolę dekoracji ściennej – autorski projekt Moniki Buśko-Kuś. Już swobodne liny opadają również wzdłuż ściany niczym zasłony, będąc także umowną przegrodą pomiędzy poszczególnymi stolikami, zapewniającą intymność gościom.

Całości oryginalnej aranżacji dopełniają wielkoformatowe płyty z fakturą kamienia marki Florim i krzesła firmy Fameg, których rysunek wizualnie koresponduje z pasami tkaniny pod sufitem.

Zdjęcia: Piotr Piątek, piotrpiatek.com

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie