×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kolekcja, która rozpala zmysły. Oskar Zięta prezentuje "The Heat"

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 maj 2018 13:58
  • Aktualizacja: 07 maj 2018 13:55
Kolekcja, która rozpala zmysły. Oskar Zięta prezentuje "The Heat"
fot. mat. pras.

Nowa kolekcja Oskara Zięty "The Heat" powstała przy współpracy z Galerią Rossany Orlnadi. "The Heat" wykorzystuje wysoką temperaturę jako rzadko używany sposób barwienia stali. Doskonałe rzemiosło pozwala osiągnąć pożądane wybarwienie i kolorystykę oraz wydobyć ukryte piękno metalu bez użycia chemicznych farb i odczynników. Kolekacja miała premierę na tegorocznych targach w Mediolanie.

REKLAMA

Wszystkie obiekty z kolekcji Oskara Zięty są efektem eksperymentów związanych z kształtowaniem stali sprężonym powietrzem oraz wydobywaniem naturalnego piękna deformacji. - To materia stali oraz szlachetność materiałów, z którymi pracujemy, prowadzi nas w kierunku designu w procesie bottom up. Barwienie termiczne metalu jest ucieleśnieniem filozofii projektowania procesów oraz poszukiwania w procesie naturalnych emocji i piękna - mówią twórcy kolekcji.

Rondo

Pierwszy raz w historii firmy postanowiliono pomalować lustra. Wielowarstwowe nałożenie różnych odcieni farb dało efekt gradientu, tworząc wspaniałe przejścia pomiędzy błękitem szafiru a zielenią szmaragdu. Lustro to zawisło w zaszczytnym miejscu, zdobiąc ścianę przy biurze samej Rossany Orlandi.

G-Table

Indywidualizowane, bioniczne formy stworzonych parametrycznie stołów G-Table zostały również wykończone koloryzowaniem termicznym. Złota konstrukcja nóg została zwieńczona wyjątkowym kamiennym blatem z czarnego Granitu, wyselekcjonowanym i specjalnie przygotowanym przez firmę Hoder, manufakturę z długimi tradycjami obróbki i doświadczeniem. Blat, aby wpisać się w konwencję kolekcji, również został poddany procesowi ogniowania, nadając mu niepowtarzalną i przyjemną fakturę.

Tafle dla Hotelu ME Milan

Milan Design Week to nie tylko wystawy i pokazy. To także codzienne przestrzenie, gdzie styl i design ma kluczowe znaczenie. Lustra Tafla zagościły w wyrafinowanych wnętrzach, jednego z najlepszych hoteli w Mediolanie — ME Milan Il Duca. Swoją formą i walorami dopełniły przestrzenie dla Gości i w znakomity sposób wizualnie rozszerzyły przestrzeń.

Axalta

- Z okazji 10-lecia stołka Plopp nawiązaliśmy współpracę z firmą Axalta, znaną na całym świecie firmą zajmującą się zaawansowanymi technikami malowania metalowych obiektów. Podczas swojej wystawy zaprezentowała limitowaną serię kolorystyczną Ploppów, każdy w unikalnym malowaniu i wykończeniu, nadając temu popkulturowemu obiektowi nowego wymiaru - mówią twórcy kolekcji "The Heat".

Drab

Koncepcja wieszaka w postaci drabinki nabrała nowego znaczenia. Nie tylko nabrał nowego wymiaru za sprawą rozszerzania się metali przez użycie technologii FiDU, ale także zmienił charakter zwykłego wieszaka w elegancki element dekoracyjny, o subtelnym wykończeniu opalizującego złota, stając się połączeniem sztuki i designu dla najbardziej wyszukanych wnętrz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie