Kolorowe i designerskie meble z surowców wtórnychPropertydesign.pl - 08-03-2016 16:22


Rzucając okiem na obraz czy rzeźbę, widzimy tylko formę i kolorystykę. Dopiero po uważnym spojrzeniu, wczuwamy się w nastrój dzieła i dostrzegamy cechy decydujące o jego urodzie i charakterze. A jak jest z meblami?

Firmę Lonc Living Products założyło dwóch projektantów przemysłowych, grafik, dekorator wnętrz i kilku technologów produkcji mebli, pracujących w Caballero Factory w Hadze, kuźni holenderskiego designu. Wierząc w wartość swoich pomysłów, postanowili stworzyć własną markę i przebić się przez konkurencję na niełatwym rynku meblarskim. Udało im się to bardzo szybko, czego dowodem jest nagroda Red Dot w roku 2012.

Projektanci Lonc przywiązują wagę do ergonomii. W rezultacie stołki i fotele mają tak wyprofilowane siedziska, żeby zapewnić jak największą wygodę. Nadawanie tak optymalnych kształtów siedziskom umożliwia materiał, z jakiego są wykonane. Jest to polietylen - łatwe do formowania tworzywo pochodzące z surowców wtórnych. W niektórych modelach łączy się je z tak samo ekologicznym drewnem tropikalnym opatrzonym certyfikatem FSC oraz stalą. Wszystkie te materiały dobrze znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne, co sprawia, że meble Lonc można użytkować na tarasach lub w kawiarnianych ogródkach. Ze względu na bajeczne kolory, w jakich są produkowane, będą też ozdobą niejednego wnętrza, zarówno prywatnego, hotelowego, biurowego, jak i restauracyjnego.