×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Konior Studio projektuje hotel dla Puro

  • Autor: propertynews.pl
  • Opublikowano: 01 mar 2018 09:58
Konior Studio projektuje hotel dla Puro
fot. PTWP

Puro będzie realizować nowy projekt hotelowy w Katowicach. Sieć kupiła już działkę i przystąpiła do procesu projektowania. Budynek zaprojektuje wielokrotnie nagradzana pracownia Konior Studio.

REKLAMA

- Pracujemy obecnie nad kształtem tego przedsięwzięcia – zapowiada Przemysław Wieczorek, członek zarządu Puro Hotels.

Firma postawiła na architektów międzynarodowej klasy, ale wywodzących się ze Śląska. - Zgodnie z naszymi założeniami, każdy nasz hotel powinien być spójny z miejscem, w którym powstaje. W przypadku nowego przedsięwzięcia na Śląsku również hołdujemy tej zasadzie. Katowice to miasto o bogatej historii i wyraźnych odniesieniach do architektury, dlatego chcieliśmy nawiązać współpracę z architektami, którzy rozumieją architekturę Śląska i są mocno osadzeni w realiach regionu – wyjaśnia Przemysław Wieczorek.

Aranżacja wnętrz hotelu również ma – jak zapewnia Przemysław Wieczorek – odzwierciedlać tożsamość miasta. - Wpisanie się w otoczenie, kontekst i charakter miasta jest ważnym elementem kreacji hoteli Puro – dodaje członek zarządu Puro Hotels. - Chcemy również nawiązać współpracę z lokalnymi artystami, którzy wniosą do projektu śląskie akcenty.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie