Krakowski finał WOŚP: do licytacji weekend w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej!



PAP - 07-01-2020 13:27


Weekend w mieszkaniu noblistki Wisławy Szymborskiej będzie mogła spędzić osoba, która wygra licytację internetową na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – informuje Fundacja Wisławy Szymborskiej.

"Wisława Szymborska kibicowała WOŚP i przekazywała jej na licytację swoje wyklejanki" - mówił PAP prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, sekretarz poetki Michał Rusinek.

Mieszkanie przy ulicy Piastowskiej zmarła w 2012 roku noblistka zajmowała przez kilkanaście lat. Dziś wciąż można poczuć jego klimat za sprawą zdjęć Wisławy Szymborskiej, reprodukcji jej rękopisów i kolaży oraz wyposażenia.

"Liczymy, że atrakcją dla zwycięzcy licytacji będzie możliwość wypicia kawy przy tym samym stoliku, przy którym robiła to noblistka siadając w salonie. W regałach są wciąż jej książki, przekłady jej wierszy oraz część bibelotów i drobiazgów" - mówiła PAP Sylwia Miłkowska z Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie Krakowa śladami noblistki.

W mieszkaniu poetki przez ostatnie lata mieszkała jej przyjaciółka. Obecnie jest ono przeznaczone dla pisarzy i poetów korzystających z programu rezydencji literackich w Krakowie.

Do tej pory w licytacji uczestniczyło kilkanaście osób. Zakończy się ona 24 stycznia.(PAP)

autor: Małgorzata Wosion-Czoba

wos/ dki/